Urmas Sisask – muusik kahe pingiga (0)
Article title
Juubilar Urmas Sisaskit õnnitleb Harku valla abivallavanem Maris Viisileht. Poja kõrval istub ema Maie, seisab “pingipaneku” korraldaja, Naage külavanem Toomas Välja. Foto Ülo Russak

Kolmapäeval tähistati pisikeses Naage külas helilooja Urmas Sisaski 60. sünnipäeva personaalse “pingipanekuga”.

“Sisaskite pere kolis Naagele 1975. aastal,” alustas meenutustega toonane naabrimees, tänane Naage külavanem Toomas Välja. “Kogu pere oli väga musikaalne: Urmas mängis pilli, õde Siiri laulis, ka õde Lea ja vend Karl musitseerisid. Ema Maie laulis kooris. See oli haruldane, kui palju muusikat meie külatänaval kõlas, eriti sumedatel suveõhtutel,” meenutas Toomas Välja.

Külavanema sõnade põhjal eristas tulevast heliloojat teistest lastest veel üks eriline hobi – talle meeldis observatooriumi ehitamine ja tähtede jälgimine. “Kui ehitajatel-remontijatel kadusidki majade juurest vahel mõned lauajupid ära, siis oli teada, kust need vajadusel taas üles võiks leida,” meenutas Toomas Välja. “Aga ega külainimesed keegi eriti pahandanud, kõik võtsid huumoriga.”

“Seda enam pahandasid kohaliku Türisalu raketibaasi ohvitserid, kelle maa-alune punker ehk vaevalt pool kilomeetrit eemal oli, raketiangaarid siit aga kiviga visata,” sekkus juubilar naerupahvakute saatel meenutustesse. “Süüdistasid mind sabotaažis ja salaluures. Aga kodust kaasa siiski ei viinud – olin ju vaid 15-aastane.”

Siis eemaldati pingilt kate, juubilar sai peale pika tee käimist natuke jalgu puhata, koos kaasteelistega pingil fotograafidele poseerida ja õnnitlusi vastu võtta. Õnnitlejate hulgas oli ka Harku valla abivallavanem Maris Viisileht.

“Jänedal, minu praeguses elukohas, pandi mulle esmaspäeval kah pink, mille sildil oli QR-kood, mille kaudu saab ka minu heliloomingut kuulata. Nii et Harku vallal on veel natuke arenguruumi,” tähendas helilooja õnnitlusi vastu võttes. Urmas Sisaski enda kingitusest Naage külale, oma helimeele kujunemise paigale, tutvustas külavanem Toomas Välja, näidates kokkutulnuile paksu noodiraamatut, kus on Urmas Sisaski hiljaaegu valminud sümfoonia “Naage”. Esiettekandele tuleb see 28. novembril “Estonia” kontserdisaalis.

Nii et väärikas kingitus ka heliloojalt kodukülale – pole Eestimaal just palju külasid, millele sümfoonia on kirjutatud.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.