Saada vihje
ÜKS KÜSIMUS: Mida teha, et Padise vallas oleks taas turvaline? (0)
Tavaliselt rahulik ja turvaline Padise vald on mulluse aasta kuritegevuse statistikas langenud. Tuhande elaniku kohta pandi omavalitsuses toime 16, symptoms | 2 vargust. Kuidas saab vallarahvas end kurjategijate eest kaitsta ja mida teha, order et Padise oleks taas turvaline?

LEEMET VAIKMAA
Padise vallavanem

Eelmise aasta vargustelaine, cough mis oluliselt mõjutas ka kuritegevuse statistikat, on kurb tõsiasi. 2013. aastal toimus Padise vallas 15 varavastast kuritegu. Eelmisel ehk aastal 2014 oli neid 30. See tähendab kuritegude kahekordset kasvu ja kõrgemat positsiooni võrdlevas statistikas.

Padise vald on olnud tavapäraselt üks turvalisemaid piirkondi Harjumaal. Seetõttu tuleb probleem eriti esile. Meie eripära on suur territoorium, hajaasustus ja 51 kilomeetri pikkune rannajoon. Tuhatkonnast üksikmajapidamisest on ligi pooled suvekodud. Need ongi varaste lemmikobjektid, sest sügistalvisel perioodil seal ei elata.

See tuhande elaniku kohta võrdlemine päris õiglane ka ei ole, sest meie valla suur territoorium on tegevusväli enamasti piiritagustele tegijatele. Oleme olnud liiga külalislahked nende suhtes ja see on meie põhiline viga. Samas on inimestel kahtlusi ka mõne kohaliku inimese suhtes. Varguste uurimisega tegeleb politsei ning nemad valdavad ka vastavat informatsiooni.

28. veebruaril toimus vallamajas korrakaitsealane nõupidamine, millest võisid osa võtta kõik valla elanikud. Inimesed said ülevaate võimalustest oma vara ja õiguskorra kaitsmisel ning tuttavaks kogukonda teenindavate politseiametnikega. Tehti mitu ettepanekut ühistegevuse arendamiseks ja valla paremaks turvamiseks. Selgeks sai, et palju on meie endi teha. Seda ka paremas koostöös politseiga.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.