Tõrvikuvalguses jooks südame terviseks (0)
Jõelähtme vallas Kostivere alevikus on iga-aastaseks traditsiooniks kujunenud tõrvikujooks, millega tähistatakse südamekuu lõppemist.

Kostiveres võeti südamekuu kokku tõrvikujooksuga, mille kestel tuli osalejatel lahendada erinevaid vaheülesandeid. Kadi Truuleht, kes on pikka aega Kostiveres kultuurelu edendanud, ütles, et tõrvikujooksu mõte ei ole selgitada välja kõige kiiremat jooksjat, vaid nimelt raja läbimine.

“Tegelikult on tõrvikujooksul ka alapealkiri – “Suur ja väike käsikäes”. Tegu on kogupere jooksuga, kus suur ja väike läbivad raja üheskoos. Eesmärk ei ole rada võimalikult kiiresti läbi joosta, vaid see, et suur ja väike teeksid seda just koos. Oleme rajale planeerinud kümmekond vahepunkti, kus osalejatel tuleb täita sportlik, tervise- või liikumisalane vaheülesanne. See ei ole jooks distantsi peale, vaid vahepunktidele, mida lõbusasti läbida,” rääkis Truuleht

Kuigi Kostivere tõrvikujooks ei ole massiüritus, vaid pigem Kostivere ja Jõelähtme vallarahva üritus, kogunes 29. aprilli õhtuks Kostivere külaplatsile ligemale 50 inimest, kes ootasid kella kaheksast stardikäsklust. Kuna üritus on aastate jooksul jäänud teadlikult õhtustele ajale, on seda alati olnud valgustamas tõrvikud. “Tuli tähendab soojust. Tuli annab märku, et inimesed on kohal või kuskil läheduses,” selgitas Truuleht.

Kui lihased olid üheskoos soojaks tehtud, said osalejad mõneminutilise intervalliga rajale jooksma. Ligi 750 m rajal tuli vastata muuhulgas viktoriiniküsimustele, teha hantlitega jõudu, puhuda täis õhupall, vedada teineteist kärus ja mõõta vererõhku. Suurematel ja väiksematel oli lõbu palju.

Toomas Tiirmann oli jooksule tulnud enda 8-aastase pojaga Sebastian Thomasega. “Poiss kutsus mind jooksma ja ei saanud keelduda,” rääkis Toomas. Tema sõnul võib jooksuüritusega rahul olla, sest vaheülesanded olid mitmekülgsed. Sebastian Thomas jäi kõige rohkem rahule ülesandega, kus isa pidi teda kärus vedama. “Mulle meeldis see, et sai suure hoo sisse,” teatas Sebastian rõõmsalt.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.