Töö kiidab tegijat (0)

Täpselt nii – töö kiidab tegijat ja pole midagi paremat kui kiita ja tunnustada neid, kes seda tõeliselt väärt on.

Maavanemaks olemise üks parimaid osasid on tublide ja töökate tunnustamine. Nii oli mul ka eelmisel nädalal võimalus tunnustada Harjumaa aasta tegijaid ning suruda kätt nendel tublidel inimestel, kes teevad rohkem, kui neilt oodatakse, ise midagi vastu tahtmata. See sära ning teotahe nende inimeste silmis andis endalegi jõudu ja tahtmist aina kõrgemale ja kaugemale minna.

Mis on aga see, mis eristab n-ö lihtsaid inimesi nendest, kes teevad heategevusest ning suurest pealehakkamisest oma teise perekonna, oma suure soovi ja eesmärgi? Mina arvan, et see on tahe näha muutusi ja olla ise osa neist, soov panustada kogukonna arengusse.

Siinkohal tahaksin ma eriti esile tõsta ühte selle aasta tunnustatut, nimelt aasta ettevõtjat OÜ Tiptiptapi. Nimelt on tegemist pereettevõttega, mis tegeleb laste mänguväljakute tootmisega. Ajal, mil ma ise töötasin Pirita linnaosavanemana, puutusin kokku olukorraga, kus just nimelt mänguväljakute pakkujatest oli kodumaal suur puudus. Juba toona soovisin ma parandada noorte ja laste võimalusi sportimiseks ja mängimiseks, kuid ei olnud võtta ei firmasid ega eraisikuid, kes oleksid võimelised ehitama lastele mänguväljakuid. Seda suurem on täna minu rõõm, et meil endal, siin Harjumaal, on olemas nii tubli ja edukas ettevõte, kes mitte ainult ei varusta Eesti enda inimesi, vaid tegeleb ka mänguväljakute eduka ekspordiga nii naaberriikidesse kui kaugemale. See on muutus, mida tuli küll mõnda aega oodata, kuid mille tulemus on seda parem. Täna saab selle ettevõtte nimele kirjutada nii turvaliste ja toredate mänguväljakute ehitamise, majanduskasvule kaasaaitamise kui ka lihtsalt inimeste rõõmsaks tegemise, nii laste kui ka nende vanemate.

Nii nagu aasta ettevõtte on kõik need tublid ja töökad inimesed eeskujuks mitte ainult teistele täiskasvanutele, vaid ka lastele, noortele! Mis võiks olla parem tunnustus, kui lapse sõnad, et sina oledki minu suurim eeskuju või et suureks saades tahan olla täpselt nagu sina! Siit ka moraal – alati ei pea töö eest saama palka või muud rahalises vääringus mõõdetavad tasu; suurim ja parim tunne on rahulolu endaga, kaaskodanike rõõm ning tunne, et sa oled midagi teinud, midagi paremaks teinud, millelegi ise õla alla pannud!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.