Tervis ja turvalisus ennekõike (0)

Tugev tervis on üks olulisemaid ja parimaid kingitusi, mis inimesel olla saab. Õnneks on meie ümber ka neid, kes leiavad endas energiat ja tahtmist, et ka oma vabast ajast tegelda just tervise edendamisega.
Eile toimus taaskord Harjumaa tervise- ja turvalisuse konverents. Sellel aastal oli fookuses terve ja turvalise keskkonna ja ühiskonna loomine. Taaskord oli meil võimalus tunnustada ja premeerida neid tublisid maakonna elanike ning asutusi, kes on võtnud oma südameasjaks just eelpool mainitud teemadega tegelemise.

Tervislike elustiilide kujundamise ja turvalise tunde loomise puhul on oluline, et nendega tehakse algust juba võimalikult varases eas. Seepärast sai seal aastal tunnustatud just Rannamõisa lasteaeda. Hea meel on näha, kuidas lasteaed suudab mõjutada nii laste kui ka nende vanemate elustiili, harjumusi ja mõttemaailma. Kui tihtipeale paneme suure osa kasvatuslikust vastutusest just vanematele, siis Harku valla lasteaed on hea näide sellest, kuidas õppeasutused saavad oma tegevusega ühelt poolt kergendada vanemate koormust, teisalt aga aidata kaasa ka nende tervislikuma maailmapildi kujundamisel.

Üheks oluliseks märksõnaks tervislikuma eluviisi poole liikudes on toitumine – sa oled see, mida sa sööd. Lastele tuleks juba varases nooruses selgeks teha see, et spargelkapsas ega porgand pole kollid, vaid vitamiine ja jõudnud andvad maitsvat köögiviljad. Teiseks oluliseks osaks terve olemise juures on liikumine ja aktiivsus. Olgu selleks siis jalutamine, suusatamine või ka jalgrattaga sõitmine – kõik tegevused on võimalik lõbusamaks ning hasarti tekitavaks muuta. Oluline on lihtsalt eeskuju näitamine mitte ainult sõnade vaid ka tegudega.

Kui mingil määral saavad õppe- ja haridusasutused vanemaid aidata ja toetada, just tervisliku toitumise ja kehalise aktiivsuse osas, siis kõige olulisem jääb siiski vaid pere kanda. Nimelt on kõigile teada ütlus, et minu kodu on mu kindlus. Just kindluse ja turvatunde loomine kodus on see, mis on lapsele oluline. Maailm meie ümber on tihtipeale julm ning vägivalda ja väärkohtlemist võime kohata nii tänaval, koolis kui ka näiteks kaubanduskeskustes, kus noortel meeldi tihtipeale aega veeta. Selle kõige juures ja keskel peaks maailmas olema üks kindel kohta, kuhu laps saab alati tulla ja end hästi tunda.
Hoidke siis endal meeles – meie endi käes on võimalus kujundada tervem ja turvalisem tulevik kõigi jaoks!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.