Telefonijaamast saab Keila ärimaja (0)
Keila Keskväljaku ääres asuva postkontori külge ehitatud telefonijaam ehitatakse ümber äri- ja büroohooneks. Homme toimuva linna päeva ajaks on valmis tänavapoolsel küljel asuv uus sissepääs ning trepp koos puidust seljatoega pingiga.

Renoveerimise ja ümberehituse on tellinud Keskväljak 13A omanik Maurellis OÜ. Ehitab Alpimer Ehitus OÜ ja seda projekti järgi, mille on koostanud Liina Link, Doris Orasi ja Katrin Tääker. Maurellise objektijuht Siim Sipsaka rääkis lehele, et neile kuulub vanast postkontorist ja telefonijaamast koosneva L-kujulise maja hoone uuem osa. “Ehk see osa, kus asusid Elioni esindus ja lihakauplus,” täpsustas Sipsaka.

Tänaseks on ärimajas tehtud töid nii sees kui väljas. Raiutud on ukseava läbi endise kino poole jääva seina ning sinna on rajatud trepp teisele korrusele. Kunagise haigla, praeguse erakooli Läte poole on seina raiutud kaks uut akent. “Trepp on reedeks valmis. Keila päeval on maja kõrval avatud söögiala,” ütles Sipsaka.

Keldris on varjend

Kes praegu uuendatava ärimaja üüripindadel tegutsevad? Objektijuht seletas, et teisel korrusel, kunagises Elioni büroos on Famille Ilutuba. Naaberhoonest ehk vanast postkontorist kolis üle turvafirma G4S. Töötab ka Eesti Energia esindus.

Juba on ennast sisse seadnud ka trükikoda Nivano, kes kolis Keila Keskväljakule Koidu tänavalt. Alumisel korrusel avab kohe uksed põneva disainilahendusega laste mängutuba, kus saab pidada ka laste sünnipäevi ning teisi toredaid tähtpäevi. Lisaks alustab endises automaatikajaamas kohe tööd lasteriiete kauplus.

Uue tänava poole jääva hoonetiiva esimesel korrusel asusid kunagi Elioni klienditeenindus ning Samirte lihapood. “Veel praegu käiakse uksel küsimas: kas lihakauplus on avatud,” rääkis Sipsaka. Praeguste plaanide järgi saab Elion osa kaupluse pinnast endale tagasi. Teisele korrusele on tahtnud tulla tööle näiteks masseerija. Hoone keldris asus tsiviilkaitsevarjend ning tänaseni on alles näiteks paks metalluks, mis pidi varjendi välismaailmast eraldama.

Fassaad saab kangakatte

Milline saab olema aga ärimaja välimus? Plaanis on ju katta Keskväljaku-poolne nurk musta kangaga. See on PVC fassaadikangas, mis sarnaneb Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu kattega Mustamäel.
“Pakkumisi on tehtud ja fassaadi on mõõdetud ka,” ütles Siim Sipsaka. “Kangapaanid ripuvad nagu tapeedirullid ülevalt alla. Väljast sisse ei paista, küll aga seest välja,” lisas ta. Alguses oli plaanis katta fassaad südasuveks. Kuid tänaseks on selge, et tööd lükkuvad edasi. “Mahud on suurenenud ja hinnad ka. Ehk saab fassaad valmis sügiseks,” lisas Sipsaka.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.