Tegevuseta noored sodivad bussipeatusi (0)
Suurupi poolsaare elanikele on muret teinud bussiootepaviljonid, mis kipuvad kirjult koledaks muutuma. Kohalike sõnul on selle taga noored, kellel on igav.

Probleem tõstatus teravamalt eelmisel nädalal, kui Suurupi poolsaare elanikud hakkasid sotsiaalmeedias rääkima Kivi tee bussiootepaviljonist. Ja tõsi, esimene pilt polnud sugugi meeldiv. Bussiootepaviljon oli erinevate kritseldustega täis soditud, jättes mulje, et tegu on allakäinud ja räämas piirkonnaga. Peatuse ümber vedeles veel hunnik prügi. Iseenesest võib Kivi tee bussipeatust pidada Suurupi üheks visiitkaardiks, sest sellest vaid paarsaja meetri kaugusele jääb mererand.

Suurupi elanike sõnul on vandaalitsemiste taga kohalikud noored, kes ei oska enda vaba ajaga midagi targemat teha. Sellised probleemid, et bussiootepaviljonid on rikutud, pole aga esmakordsed. Täissoditud bussipeatusi on veel ja Harku pole siin ainuke vald. Küll aga ei pidanud Kivi tee bussiootepaviljonist sõitma kaugele, et leida Suurupi kandist järgmine kritseldatud peatus. Paar bussipeatust Kivi teest on Tempo bussiootepaviljon, mis küll ei ole nii räämas kui Kivi tee, ent siiski soditud ja ümbrus prügine.

Värske ülevärvimine

Harku vallavalitsuse kommunikatsioonijuht Kady-Ann Sutt tõdes, et vallal tuleb aeg-ajalt tegelda rikutud bussiootepaviljonidega. “Võimalik, et tegemist on kohalike noortega, nagu Te (ajakirjanik – M.R.) pakkusite, ent vallal ei ole võimalik seda väidet kinnitada ega ümber lükata. Enamasti rikutakse paviljonide väljanägemist salaja ja ajal, mil tunnistajaid pole juures,” seletas Sutt olukorda. Sellegipoolest palub vallavalitsus lapsevanematel oma lastele meelde tuletada, et puhtuse hoidmine bussiootepaviljonides on elementaarne viisakus teiste inimeste suhtes, kes seda samuti kasutavad.

Kolmapäevase seisuga on Kivi tee bussipeatus korda tehtud: paviljon on värskelt sinise värviga üle värvitud ja maas olev prügi koristatud. Külalistele ja elanikele selline bussiootepaviljon meeldib. Jääb vaid loota, et see säilitab oma praeguse väljanägemise. Iseenesest on sodijatega tehtud kompromiss. Paviljoni tagasein ja selle “grafitid” on jäetud puutumata.

Alternatiivsed tegevused

Suurupi küla on üsna suure ja tiheda asustusega. Harku vallavalitsuse andmetel on elanikke ligemale 1000. Kuna piirkonnas on palju suvilakrunte, kahekordistub suvel inimeste arv. Kas külades, kus on vähemalt paarsada püsielanikku, peaks olema erinevad atraktsioonid (nt korvpalliplats ja välijõusaal)? Jooksuhuvilised leiavad ikka endale raja, aga teised?

“Harku valla laste ja noorte huvitegevust koordineerib huvitegevuse ja noorsootöö sihtasutus, kelle eesmärk on pakkuda vabaaja veetmise võimalusi kogu Harku valla noortele, kaasa arvatud Suurupi noortele. Täna tegutseb sihtasutus peaasjalikult Tabasalus ja Harkujärvel asuvates noortekeskustes. Suurupi ja Tabasalu ning Harkujärve vahel on loodud hea bussiühendus, et võimaldada lastel mugavalt liikuda kodust noortekeskustesse. Samuti pakutakse vaba aja veetmise võimalusi lähedal asuvates Vääna-Jõesuu ja Muraste koolis,” ütles Sutt.

VELLO JÕGISOO
Harjumaa Ühistranspordikeskuse tegevdirektor

Harjumaa ootepaviljonide üldine olukord on rahuldav. On kohti kus peatus ja ootekoda on alati eeskujulikult korras. Siin saab esile tõsta Padise valda ja Padise peatust, kus kõik alati korras ja puhas. Seal on isegi olemas kell.
Kindlasti on neid piirkondi, kus vandaalid tegutsevad kiiremini ja usinamalt. Nendes piirkondades ei jõuta alati teha remonditöid nii kiiresti kui vaja. Oleneb ka millisest materjalist on bussiootepaviljon tehtud. Vandaalidel meeldib eriti lõhkuda klaasseintega ootekodasid.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.