Saada vihje
Teeliste kirikud alustavad hooaega (0)

Värskelt ilmunud trükis “Teeliste kirikud 2019″ vahendab kodu- ja välismaistele reisihuvilistele suveperioodil pikemalt avatud Eesti kirikuid ja pühakodasid. Projekt avatud kirikutest algas sajandivahetusel.

“Teeliste kirikud” eesmärk on tutvustada nii kohalikele kui Eestit külastavatele turistidele kauneid ning paljuski unikaalseid Eesti sakraalhooneid: kirikuid, kabeleid, palvemaju ja kloostreid. “Teeliste kirikud” trükiseid-reisijuhte jagatakse osalevates kirikutes ja kohalikes turismiinfokeskustes.

Alates 13. sajandist on pühakojad olnud Eesti kultuuri lahutamatuks osaks, moodustades väärtusliku osa meie kultuuri- ja kunstiajaloolisest pärandist. Sageli on linna, valla ja küla üheks paljudest vaatamisväärtustest selle keskel kõrguv pühakoda, mille aastasadu püsinud müürid hoiavad eneses olulisi kunstiväärtusi. Seepärast võib kirikuid õigusega pidada Eestimaa olulisteks turismisihtkohtadeks ja kohalikeks vaatamisväärsusteks.

Suveperioodil avavad paljud neist pühakodadest projekti egiidi all oma uksed kõigile huvilistele.
Teeliste kirikute tutvustamiseks on koostatud informatiivne, pildimaterjaliga illustreeritud teatmik ning sarnase kujundusega veebileht.

Trükisest leiab ligi 450 pühakoja eesti- ja inglisekeelse lühitutvustuse, lisatud on avatud kirikute kontaktandmed, jumalateenistuste ja palvuste ajad ning ülevaate saab kirikutega seotud majutuspaikadest. Harjumaal (v.a. Tallinn) on tänavu suvel uksed avanud 44 pühakoda ja kabelit.

Informatsiooni avatud kirikute kohta leiab samuti projekti koduleheküljelt http://www.teelistekirikud.ekn.ee. Veebikeskkond on seitsmekeelne ning infot on võimalus lisaks eesti keelele lugeda inglise, saksa, soome, vene, rootsi ja prantsuse keeles.

(EKN/HE)

EELK Kose Püha Nikolause kirik on teelistele avatud. FOTO: Allar Viivik

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.