Saada vihje
Tavern Peetri Toll – restoran ja muuseum sama katuse all (0)
Paldiskis asuv restoran Tavern Peetri Toll on viimasel ajal muutanud tõeliseks vaatamisväärsuseks, mis pakub oma külalistele enam kui toitu.

Muuseum

Sama katuse all pööningu korrusel tegutseb Paldiski Koduloomuuseum, mis annab oma külalistele võimaluse tutvuda nii Paldiski ajalooga kui ka huvitate ja eripäraste näitustega.

Külmrelvade näitus

Juba teist aastat võivad külalised nautida ainulaadset näitust vanaaegsetest külmrelvadest, mis pärinevad eri riikidest ning ajaloojärkudest.

Mõõgad, noad, epeed, rapiirid, tessakid, kortikud – just kui seiklusromaanist. Nende abil saab õppida ajalugu või neid võib lihtsalt imetleda, vaimustudes relvaseppade meisterlikkusest.

Näitusel esitletakse 144 eksponaati. Kollektsiooni põhiosa moodustavad 17.–19. sajandist pärit külmrelvad, mis on kuulunud eri riikide relvastusse. Leidub ka väga ebatavalisi eksponaate, näiteks lühike mõõk mandu, relv, mida kasutasid nn inimpeade kütid; uskumuste järgi Indoneesia maagilise jõuga kinžall kris; pimedusest vabastav India tarkuse tulemõõk khadga ja deemoneid väljaajav rituaalne kinžall Põhja-Kamerunist.

Eraldi vitriin on pühendatud vabamüürlaste ühingute rituaalrelvadele. Näitusel pakutakse vaatamiseks ka mundrielemente ja vanaaegseid sõjaväevorme.

Külmrelvade ajalugu on tõeliselt põnev. Mis on emantsipeerunud duellid ja miks neil osalenud naised võitlesid poolpaljana? Kas olid „karvakerad“, mida Aafrika kolonisaatorid nii väga kartsid? Milleks loodi Odd Fellow vennaskond?

Kasutage võimalust tellida ekskursiooni teenindust, mis on kättesaadav erinevates keeltes nii suurtele kui ka väikestele rühmadele.

NB! Kui soovite muuseumit külastada nädalavahetusel, soovitame kindlasti eelnevalt lahtioleku aegu uurida. Tavapäraselt on muuseum avatud kella 11-18 (v.a. päevad, mil näitusesaal on välja üüritud).

Suur peosaal

Uhkes relvade saalis on võimalik oma sünnipäeva, pulma või muud tähtsat üritust pidada. Saali mahub kuni 60 inimest ja sobib hästi ka seminari- ja konverentsi korraldamiseks. Meelelahutusprogrammiks pakutakse kas lühitutvustust Paldiski ajaloost või ekskursiooni külmrelvade näitusel.

Toidu ajal saab nautida Vana-Paldiski fotosid suurel ekraanil. Saal on varustatud kaasaegse konverentsitehnikaga ja külalistel on võimalik näidata videoid ja fotosid oma koduarhiivist, mis teeb ürituse eripäraseks ja unustamatuks.

Ümbruskond

Viimasel ajal muutuvad populaarsemaks peoüritused, mis ei piirdu ainult piduliku õhtusöögiga. Eriti seltskonnad lastega lisavad hea meelega oma sünnipäeva programmi elamusretked, mille jaoks Paldiski on ideaalne koht. Siin saab külastada Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumit, tõusta Läänemere suurima tuletorni tippu ja nautida kaunist Eesti loodust jalutades mere ääres.

Restoran

Ajaloolise hõnguga interjööris serveeritakse traditsioonilisi vene köögi roogasid: seljanka ja borši suppi, käsitsi valmistatud pelmeene ja vareenikuid, kodust Napoleoni kooki ja pannkooke. Lihtsate nimetuste taga peituvad headel vanadel retseptidel põhinevad, isuäratavad, tervislikud ja korraliku kõhutäie andvad road.

Restoran on avatud aastaringselt kell 11-24.

Ürituste ajakava
• 2.11.2018 kell 17.30 Paldiski linnaelanike kohtumine peaministriga Jüri Ratas ja Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomiga
• 25.11.2018 Ekskursioonipäev Tavernis Peetri Toll näitusel Ajaloolised külmrelvad kogu maailmast. Kell 12:00 eesti keeles; kell 12:30 vene keeles; kell 13:00 inglise keeles. Erihind: 3 eurot.
• 25.11.2018 kell 15.00 Ajakirjaniku Pavel Makarovi uue raamatu esitlus (vene keeles). Tasuta.
• 2.12.2018 kell 18.00 Vene Noorsooteatri etendus „Strahi“ (vene keeles). Hind: 10 eurot.
• Rohkem informatsiooni www.peetritoll.ee ja meid Facebookis www.facebook.com/Tavern PeetriToll

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.