Saada vihje
Taruvaik- looduse vägi? (0)

Taruvaik ehk propolis on vaigutaoline mesilassaaduste kõrvalprodukt, mida mesilased kasutavad taruseinte tihendamiseks ja kindlustamiseks. See kaitseb mesilasperet viiruste, seente ja bakterite eest. Mesilased koguvad taruvaigu lähteaineid loodusest: pungadelt, lehtedelt, vartelt, lisades sellele süljenäärmete eritist, vaha ja õietolmu.

Taruvaigul on keeruline keemiline koostis, sisaldades hulgaliselt erinevaid kasulikke aineid: vitamiine, mineraalaineid, antibakteriaalseid aineid, aroomiaineid, pigi ja vaha. Taruvaigul on meeldiv lõhn, kuid mõru maitse.

Juba Vanas-Egiptuses kasutati taruvaiku tervendamise otstarbel. Keskaja Euroopas olid mesi ja taruvaik kasutusel külmetusvaevuste, mädaste nahakahjustuste ja teiste vaevuste leevendamiseks. Rahvameditsiin hindab taruvaiku mitmekülgsete raviomaduste pärast tänapäevalgi. Viimase 30 aasta jooksul on taruvaiku palju uuritud ning tõestatud, et taruvaigul on antibakteriaalne, viirusevastane ja seenhaiguste vastane toime.

Taruvaiku kasutatakse hingamisteede haiguste ning kroonilise neelu- või kõripõletiku korral, eriti kurgu, neelu ning suuõõne limaskesta vaevuste korral.

Apteegilettidelt leiab tootesarja Apropos, mille kõik tooted sisaldavad suures kontsentratsioonis õietolmust, meevahast ja raskemetallidest puhastatud dünaamilise korduvekstraheerimise meetodil saadud M.E.D.® taruvaiku. Tegemist on traditsioonilise ekstraheerimisega, mis võimaldab säilitada võimalikult palju flavonoid- ja polüfenoolühendeid. Lisaks orgaanilisele hüpoallergilisele taruvaigule sisaldavad tooted ravimtaimede ekstrakte ja teisi looduslikke koostisosi.

Aproposi tooted on ideaalne valik ülemiste hingamisteede heaoluks. Need sisaldavad kompleksbarjääriga toimeainet, mis moodustab limaskestadele mukoadhesiivse kaitsekile, kaitstes limaskesti ja neelu suupoolset osa kahjustavate välistegurite eest ning olles niisutava ja ärritust vähendava toimega.

Tänu limaskestadele moodustuvale kilele ja M.E.D.® taruvaigu toimele on Aproposi tooted võimelised lisaks kurgu kaitsmisele leevendama ka neelupõletikule ja mandlipõletikule iseloomulikku kurguärritusest tingitud valuaistingut.

APROPOS TARUVAIGU KÖHASIIRUP
lastele ja täiskasvanutele

Sobib tüüpiliste köha sümptomite leevendamiseks nii KUIVA KÖHA korral. SOODUSTAB LIMA ning RÖGA eritumist ja toetab KURGU heaolu. Samaaegselt rahustada köha, muutes lima vedelamaks ja hõlbustades selle eemaldumist.

  • Kaitseb limaskesti
  • Rahustab köha
  • Soodustab lima eemaldumist

APROPOS TARUVAIGU KURGUSPREI
lastele ja täiskasvanutele

Kiiretoimeline abivahend kurgu, neelu ning suuõõne limaskesta vaevuste korral. Niisutava ja rahustava toimega kurgusprei. Leevendab valuaistinguga seotud kõriärritust, mis on tüüpiline neelupõletiku ja kurgumandlite põletiku korral.

  • Niisutab
  • Rahustab
  • Leevendab valuaistingut

APROPOS NINASPREI
lastele ja täiskasvanutele

Aproposi on võimalik valida kolme ninasprei vahel.
Ninasprei taruvaiguga – niisutab limaskesti ja avab väga tõhusalt hingamisteed.
Vabastab loomulikul teel hingamisteed, vähendades liigse sekreedi eritumist. Sprei on tõhusa toimega ning sobib kasutamiseks igal aastajal.
Isotooniline ninasprei – Võimaldab vabaneda ninaeritistest ning sobib ninasõõrmete igapäevaseks hügieeniks.
Hüpertooniline ninasprei – Sobib kasutamiseks kinnise nina puhul või allergilise riniidi ebameeldivate sümptomite leevendamiseks.

Apropos – tõhus abiline külmaperioodil!
Saadaval apteekides.
www.apropostaruvaigutooted.ee
www.facebook.com/AproposEesti

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.