Tallinna-Rapla raudteel hakkavad rongid taas nädalavahetusel sõitma (0)
Möödunud nädalavahetusel lõppes selleks hooajaks Liiva-Rapla vahelise raudteetrassi remonditöö, rx mistõttu saab alates eelolevast nädalavahetusest rong Tallinna ja Rapla vahel sõita ka laupäeviti ja pühapäeviti.

Remonti tegeva firma OÜ GoTracki juhataja Kalvi Pukka sõnul said selleks aastaks planeeritud tööd tehtud ning remont raudteel jätkub järgmisel aastal niipea, kui ilm lubab. “Kogu trassil vahetasime suve jooksul ära ballastkillustiku, asendades amortiseerunud paekivikillustiku graniitkillustikuga. Kiisa ja Kohila jaamade vahele paigaldasime uued liiprid ja rööpad,” ütles Pukka.

Reisijate jaoks tähendab remondi lõpp rongiliikluse bussidega asendusveo lõppemist ning rongiühenduse taastumist nädalavahetusel. “See oli Eesti mõistes üsna tavatu, et tegime nädala sees töid öösiti ning proovisime inimeste elurütmi võimalikult vähe häirida, võttes pikemaid tööd nõudva remondiaja vaid nädalavahetustelt,” ütles Pukka. “Järgmisel aastal, kui remondiga jätkame, püsivat rongiliikluse katkestust laupäeviti-pühapäeviti ei tule, tõenäoliselt saame hakkama mõne nädalavahetusega kogu suve jooksul.”

Foto Marko PaloveerFoto Marko Paloveer 

Pukka sõnul ei tähenda remonditöö lõpp raudteel täielikku tööseisakut, vaid talve jooksul korrastatakse raudteetrassi ümbrust. “Sõltuvalt ilmaoludest teeme koristustöid, viime minema raudtee kõrvale tõstetud vana ehitusmaterjali ja korrastame teeääri,” lubas Pukka. “Suuremahuline koristus jätkub kevadel.”
Pukka kinnitusel remonditakse lisaks raudteele ka trassile jäävad sillad, truubid, ülekäigu- ja ülesõidukohad. “Raudteelõigu 15 ülesõidust on tänaseks valmis 11,” ütles ta.

Kui remondi lõppedes järgmisel sügisel saab lõigul sõita projektijärgse maksimumkiirusega 120 km/h, siis sel talvel rongid veel sellist kiirust ei saavuta. Tõnäoliseks kiiruseks jääb kuni 80 km/h. “Raudtee täidetakse killustikuga kolm korda, neutraliseeritakse rööbastes pinge ja keevitatakse rööpad kokku pikkrööbastena,” kirjeldas Pukka kevadisi töid. “Alles pärast rööbastee geomeetria korrigeerimist ja tee stabiliseerimist saab rääkida kiirusest 120 km/h.”

Tööde lõpptähtaeg on 31. oktoober 2017.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.