Talgud Harjus: laululavad korda ning abikäsi saartele (0)
2. mai seisuga oli maakonnas registreeritud 299 homme toimuvat talgute “Teeme ära” tööpaika. Külm ja lumine aprill pole pidurdanud vabatahtlike indu ning kuu lõpus lisandus päevas kuni kümme uut talgupaika.

Maakonna koordinaator Anneli Kana ütles Harju Elule, et registreerumine talguportaalis läheb oma tavapärast rada. Päevas lisandub tema sõnul 3-5 talgut, aprilli teises pooles oli tempoks kuni 7-10 talgut päevas. Külm ja kohati väga lumine kuu lõpp hoogu maha ei võtnud. “Praegu on aga käimas talguliste registreerumine talgutele, mida saab samuti teha talgulehel www.teemeara.ee,” ütleb Kana.

Millised on huvitavamad või erilisemad tööpaigad, et oska koordinaator välja tuua. “Seda, kas talgud on huvitavad või igavad, saab otsustada talguline. Talgukohti on erinevaid, eks muidugi tundub põnevam, kui talgupaika pääsemine pole vaid autosõidu kaugusel.” Nii on avatud registreerumiseks Hara saare talgud, kuhu minnakse aeurupaatidega. Osalejatele on kindlasti põnev sõita üle mere ka Keri saare talgutele.

Abikäsi peopaikadele

“Ilusad ja südamlikud on ka talgud, mille nimeks “Tibu-reinu” õueala ja lauda koristamine, kus Kehra 4H noored lähevad appi vanapaarile Anija vallas,” ütles Anneli Kana.

Et tänavu on 12. noorte laulu- ja tantsupeo aasta, siis pööratakse suuremat tähelepanu laulu- ja tantsuväljakutele. Carl-Ruuben Soolep peo korraldustoimkonnast rääkis Harju Elule, et maakonna pidupaikades peetakse vähemalt kaheksa talgut.

“Need toimuvad Keilas, kus korrastatakse Keila lauluväljakut, Aegviidus, Pedaspeal ja Virve külas. Kuusalus korrastatakse laulupeo kuusikut, mis istutati 100 aasta möödudes esimesest laulupeost. Lisaks korraldatakse laululavasid ja tantsuplatse puudutavaid talguid veel Ääsmäel ja Allika külas, Kernu vallas. Kõik koolid ja klassid, koorid ja tantsurühmad võivad talgupäeval ning ka selle eel või järel korraldada oma talgud või osaleda kodukandis juba toimuvatel talgutel. Nad saavad kutsuda kaasa nii laulu- ja tantsurahvast kui ka kõiki teisi noori lähedalt ja kaugemalt,” ütles Soolep.

Talgujuhi kasulik pass

Millised on korraldajate soovitused talgulistele? “Esimene näpunäide on, et tule talgutele! Vali sobiv koht “Teeme ära” kodulehel ja pane ennast kindlasti kirja,” ütles Kana. Registreerumine on lihtne. Üks inimene saab kirja panna ka terve oma pere või sõpruskonna või grupi. Kui oled seda teinud, on talgujuhil lihtsam ettevalmistusi teha.

“Samuti on oluline boonus talgujuhi pass, mille saamise juhised on kättesaadavad registreerumisel. Talgujuhi passiga saab näiteks suve jooksul külastada Pokumaad üheeurose piletiga (hind kõigile, kes passiomanikuga kaasas), sõita Elroni rongis 50-protsendise soodustusega 29. aprillist 7. maini ja tellida ajakirja National Geographic,” loetles Anneli Kana.

Tema sõnul tasub kindlasti lugeda läbi ka talguinfo – millised on tööd, mida talguliselt oodatakse ja kui kaua talgud kestavad. Vajadusel saab võtta ühendust talgujuhiga, kes oskab nõu anda.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.