Tabasallu neli tamme peaministritelt (0)

FOTOL: Peaminister Jüri Ratas tänas Harku valla ja Tabasalu inimesi lahke vastuvõtu eest ja tutvustas kokkutulnuile oma ametivendi, Läti peaministrit Māris Kučinskist (paremal) , Leedu peaministrit Saulius Skvernelist ja Poola peaministrit Mateusz Jakubit. Harku vallavanem Erik Sandla avaldas lootust, et tammede istutamine saab Eestisse külla saabunud peaministritele traditsiooniks.

Harku valla eelmine vallavalitsus Kaupo Rätsepa juhtimisel kavatses Tallinna-Rannamõisa-Klooga maanteele, Tabasalu külje alla Tiskre ringile rajada kuue meetri kõrguse metallist puu. Rahva üldise vastuseisu tõttu jäi mõte teoks tegemata. (vt ka Harju Elu 02.06.2017)

Pühapäeva, 3. juuni õhtul oli Tabasalus kõvasti saginat, liikus nii rahvariides inimesi kui mustades ülikondades ametimehi. Korda pidas politseiüksus. Nii oodati nelja peaministrit, kes kava kohaselt pidid igaüks istutama tamme, tähistamaks nii Eesti vabariigi juubelit. Noored tammepuudki ootasid valmispandult koos inimestega kõrgete ametimeeste saabumist.

„See oli tegelikult riigikantselei initsiatiiv, et kõik Eestis külas olnud Balti riikide peaministrid, lisaks Poola peaminister, puu istutavad. Mis sai vallavalitsusel selle plaani vastu olla. Maa, kuhu tammed saavad, on valla oma,“ sõnas vallavanem Erik Sandla.

„Tammed pärinevad Juhani puukoolist, maksid 30 kuni 60 eurot puu,“ täpsustas rahaasjadega tegelev abivallavanem Vello Viiburg.

Ja siis nad tulid, politseiauto vingudes ees. Tulijaid tervitas meeleolukalt Astrid Väizene noorte rahvatantsurühm. Siis asusid kõrged ametimehed mikrofonide juurde. Peaminister Jüri Ratas tänas Harku valla ja Tabasalu inimesi lahke vastuvõtu eest ja tutvustas kokkutulnuile oma ametivendi, Läti peaministrit Māris Kučinskist, Leedu peaministrit Saulius Skvernelist ja Poola peaminstrit Mateusz Jakubit.

Poola peaministri Mateusz Jakubi istutustööd assisteeris abivallavanem Vello Viiburg.Poola peaministri Mateusz Jakubi istutustööd assisteeris abivallavanem Vello Viiburg. 

Vallavanem Erik Sandla tänas kõrgeid külalisi, et nad just Harku valla keskuse Tabasalu valisid paigaks, kus Eesti vabariigile tema juubeli puhul kingitus teha, tammed istutada. Vallavanem avaldas ka lootust, et peaministrite külaskäigust valda saab kena komme, et Jüri Ratas tulevikuski toob siia külla tulnud valitsusjuhte, kes Tallinna külje alla tammepuid istutavad, kus siis varsti kena peaministrite tammik kasvab.

„Ka Läti Vabariigis istutatakse tammesid, Läti valitsus istutas juubeliks tammed pikki Läti piiri. Tammedel on teatavasti kaitsev jõud, sellepärast istutasimegi tammed,“ sõnas Läti Vabariigi peaminister Māris Kučinskis.

„Ka leedu rahvas istutas juubeliks tammesid. Tamm on tugev puu, seob kolme Balti vabariiki,“ ütles Leedu peaminister Saulius Skvernelis.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.