Saada vihje
Suurõppus Siil otsis Keilast kurjategijaid (0)
2.-14. maini kestval suurõppusel Siil osaleb üle 15 100 kaitseväelast, kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, politseiametnikku, päästetöötajat ning liitlas- ja partnerriigi sõjaväelast. Suuremad manöövrid olid nädalavahetusel Keilas, Lääne-Harju vallas, Sauel ja Sakus.

Kaitseliidu Tallinna, Harju ja Rapla maleva üksused tegutsevad Siili raames Keilas, Sauel, Sakus, Humalas, Männikul, Türisalus, Kloogal, Jägalas, Juminda poolsaarel ja Ämari ümbruses. Kokku tegutses maakonnas sellel ajal vähemalt 1400 kaitseliitlast .

4. mai õhtul kella 20st alustasid politseinikud koos kaitseliitlastega tööd kontrollpunktides. Liiklusjärelvalve kestis 5. mai lõunani. Kui õppuse käigus tabati rikkuja, näiteks alkoholi tarvitanud juht, siis kõrvaldatakse juht roolist ning järgneb menetlus. Linna “lukkupanek”oli õigustatud, sest kätte saadi alkoholijoobes ning narkojoobes juhte.

 
“Kahtlaste” isikute kinnipidamine Keila linnavalitsuse juures. 

Keilas ja ka mujal nägi politseinikke ja kaitseliitlaste ühispatrulle. Harjutati, kuidas saaks teoorias kaitseliitlane politseinikku toetada.

5.mai hommikul toimus linnavalitsuse lähedal operatsioon kahtlaste isikute kinnipidamiseks. Kella 18-ni patrullisid Kaitseliidu allüksused Keilas, Sauel ja Sakus.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.