Suur umbusaldus Kose vallas (0)
Kose valla koduleht teatab, et tulemas on umbusaldusavaldus kõigi sotsiaaldemokraatidest vallavolikogu ja vallavalitsuse liikmete vastu.

Järgmise, 29. märtsi hommikul toimuva volikogu päevakorras seisab neli umbusaldusavaldust: volikogu aseesimehele Astrid Ojasoonile, volikogu hariduskomisjoni esimehele Margit Mikkile, vallavalitsuse liikmele abivallavanem Ott Valdmale ning vallavalitsuse liikmele Meelis Uustalule. Kõigi umbusalduste kohta teeb ettekande volikogu esimees, valimisliidu Meie Vald juht Uno Silberg.

Harju Elu uuris, kas valimisliidu Meie Vald ja sotsuaaldemokraatliku erakonna koostöö on Kosel sellega läbi?

Vastab Kose abivallavanem Ott Valdma (sotsiaaldemokraat): „Umbusaldus on vastuseks Kose sotsiaaldemokraatide poolt 28. veebruaril esitataud soovile lõpetada koalitsioonileping valimisliiduga Meie Vald. Koalitsioonipartner eelnenud märkustele ei reageerinud.
Koostöö on antud koalitsioonilepingu raames läbi. Edasise koostöö kohta ei oska hetkel midagi öelda, sest selge pole jõudude vahekord Kose vallavolikogus. On võimalik, et mittelaabunud koostöö viimase viie kuu jooksul pikeneb ning segane aeg kestab Kose vallavolikogu tasemel edasi.“

Valdma sõnul soovisid Kose sotsiaaldemokraadid koalitsioonis osalemise lõpetada järgnevatel põhjustel: haridusnõuniku senine töö huvihariduse ja huvitegevuse rahastamisel on olnud läbipaistmatu, sest vastav kord oli välja töötamata; volikogu liikme Tiit Mae tegevus on väljunud volikogu liikme rollist ning ei lähtu avalikust huvist, vaid pigem muudest huvidest; abivallavanema Ott Valdma kritiseerimine valitsusliidu Meie Vald erinevate liikmete poolt sooviga ta vallavalitsusest ära saata; koalitsioonikoosolekute juhtimatus, mis põhjustas mitmete vale otsuste tegemise ning vallavolikogu esimehe sekkumine mitme komisjoni töösse, millega kaasnes komisjoni protokolli omavoliline muutmine.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.