Sportland Kõrvemaa suusamaraton jääb jälle ära (0)
Esialgu 20. jaanuariks kavandatud Kõrvemaa suusamaraton tõsteti lumepuudusel 3. veebruari peale. Jaanuari lõpu suur sula tõmbas kriipsu peale ka nendele plaanidele.

Lumeolud kimbutasid Kõrvemaad juba 2017. aastal, kui hoolimata korduvatest edasilükkamistest maratoni lõpuks ei peetudki. Miks maraton tänavu ei toimu?

“Tulenevalt jaanuarikuu lumeoludest ei olnud kahjuks võimalik 20. jaanuaril Sportland Kõrvemaa suusamaratoni korraldada. Külma oli ning saime ka alustada kunstlume tootmist võistlusnädalal, kuid järelejäänud aeg ei võimaldanud siiski maratonirõõme nautida. Uskumusega, et ega tali taeva ei jää, lükkasime maratoni toimumise kahe nädala võrra edasi, 3. veebruariks,” selgitas korraldustiimi liige Timmo Tammemäe.

3. veebruariks olid plaanis nii lastesõidud 500-meetrisel ringil, noortesõidud 3-kilomeetrisel ringil ning 19-kilomeetrine ja 38-kilomeetri pikkune suusamaratoni distants. Lisaks tavapärasele programmile lülitati seekord kavva ka 14-kilomeetri matkadistants, kus osati liigutakse ka suusaraja maastikuosades, ning fotomatk koos Jarek Jõeperaga.

“Otsus ka 3. veebruari suusamaraton ära jätta sündis võistlusnädala teisipäeva hommikul ja mitte kergelt. Vahepealne sula ja vihm olid hävitanud maratoniraja põhja ning nädalavahetuseks lubatud lumesadu tegelikult ei tulnudki. Kuigi ilmajaam näitas neljapäevaks ja reedeks täiendavat lund, siis antud kogus võistluse läbiviimiseks ei olnud piisav,” rääkis Tammemäe.

Otsuse suusamaraton ära jätta tegid Sportland Kõrvemaa nelikürituse korraldustuumik ehk Timmo Tammemäe, Gerd Kiili ja Marek Kõiv ühiselt. “Suusamaratoni korraldamisel peab peab korraldaja võtma vastutuse raja hea kvaliteedi eest, hoidmaks osalejate võistlusvarustust. Samuti arvestama, et lisaks korraldusabilistele võtavad korraldusest osa paljud partnerid ning on teenuseid, mida kõige viimasel hetkel ei ole võimalik enam tühistada,” väidab Tammemäe.

Kas on lootust, et Sportland Kõrvemaa suusamaraton toimub näiteks selle aasta veebruari lõpus või märtsi alguses? “Oleme sellesse aastasse andnud suusamaratoni toimumiseks kaks võimalust ja kolmandat ei ole plaanis,” ütles Tammemäe.

“Oleme pakkunud kõigile võistlejatele võimalust oma suusamaratoni osalus üle kanda uude aastasse või saada täies ulatuses osalusraha tagasi,” lubas Tammemäe.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.