Soosaare esseistikapreemia anti Hasso Krullile (0)
Article title
Kaheksas Soosaare preemia laureaat Hasso Krull.
Tõlkija, arvamusliidri ja mõtleja Enn Soosaare nimelise eetilise esseistika auhinna tänavune laureeat on kirjanik ning filosoof Hasso Krull. Preemia anti üle täna, 13. veebruaril, Keila raamatukogus.

Enn Soosaar sündis 13. veebruaril 1937 ning suri aastal 2010. Seekordne tõlkija ning mõtleja nimeline preemia oli kaheksas. Mullu pälvis selle Soosaare sünnipäeval filosoof Marju Lepajõe.

Žüriid juhtinud õiguskantsler Ülle Madise ütles, et seekordsed kandidaatesseed oli valdavalt eesti keelest, loodusest, keskkonnast ning olukorrast ajakirjanduses. Tänavu läksid arvesse ka erinevates blogides ilmunud kirjutised. Preemiat toetab LHV.

Finaali jõudis teiste hulgas Tiina Kaukvere, Jaak Jõerüüdi, Mihhail Lotmani, Aro Velmeti, Ilmar Raagi (sai 2012 esimese preemia) ning Hasso Krulli kirjutatu. Valituks osutus Krull kahe essee eest. Sirbis ilmus tema “Imelihtne tulevik” ja Vikerkaares “Kosmiline mälu”.

“Need on eetlistel teemadel. Kuidas saab asju hästi teha. Sest ühiskond on pidevas liikumises ja ümbertegemises,” ütles laureaat. Krulli hinnangul on maapealsed ja maa-alused suurimad hädad Eestis metsade laastamine ning pidev põhjavee reostamine. Üleilmselt loomulikult kliima soojenemine.

VAATA GALERIID AUHINA ÜLEANDMISEST SIIT

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.