Selveris saab käia ka kodust lahkumata (0)

Tavapoel on omad võlud: ostja silme ees on suur kaubavalik, käega saab kõike katsuda, saab tunda suitsusingist tulevat suitsusauna lõhna ja vaadata kalale silma – kas on ikka värske. Kuid poes ei pea ammu enam ise kohal käima, sest asjatundlikud ja kvaliteedist lähtuvad valikud võib kliendi eest teha ka e-poe komplekteerija.

AS-i Selver juhatuse liikme Kristi Lompi sõnul on e-Selver mugavusteenus, mis on mõeldud inimestele, kel on mitmel põhjusel mõistlik hoida kokku aega ja lasta hoopis teistel enda eest poes käia.

Kristi Lomp: E-Selveri teenuse avastavad sageli lastega kodus olevad emad. Lastega poeskäimine võib olla suur väljakutse. Võimalik, et ühele emale meeldib lapsevankriga poeriiulite vahel liikuda. Samal ajal ka lapsele tähelepanu pöörates võib kaupade valimine ja ostude meeles pidamine olla päris keeruline. Selle asemel, et ebamugavalt raskeid ja mahulisi kaupu nagu juurvilju, mähkmepakke, tualettpaberit, mineraalveeplokke ja kodukeemiat käe otsas autosse tassida, on märksa mugavam saada need komplekteeritult otse enda esikusse. Meie teenuse on avastanud ka inimesed, kelle kodu läheduses pole poodi või kel on raskusi liikumisega või kes tahavad saada meie suurima hüpermarketi, Järve Selveri suurt valikut otse koju kätte.

Mille poolest e-Selver erineb teistest e-kauplustest?

E-Selver teenindab pea tervet Harjumaad, poolt Raplamaad ning Pärnut ja selle lähiümbrust. Sellega jõuame ligemale 700 000 inimeseni ja oleme suurima kojuveopiirkonnaga e-hüpermarket. Meie e-kaupluse valikus on nii lai valik värsket toidukaupa, tööstuskaupa kui ka väikesest suure koduelektroonikani välja. Sortimendi kogumaht on üle 16 000 kaubaartikli. Meie kaupluse suurimaks eeliseks on see, et toimetame tellimuse koju kätte samal päeval. Ka suure koduelektroonika.

Kes on teie keskmine ostja?

See väga erinev, sõltudes ka piirkonnast. Linnades on palju neid kliente, kes on mingil põhjusel kodused, näiteks lastega emad või isad. Maapiirkondades on e-poe enda jaoks avastanud paljud vanemad inimesed, kelle kodu lähedal ei ole korralikku toidupoodi, kuid kes tahaksid osa saada suuremast kaubavalikust, kui seda pakub tavaline küla- või alevikupood.

Miks peaks üks keskmine tarbija, kes iga päev töölt koju sõites möödub mitmest poest, hakkama e-poe kliendiks?

Me kulutame iga päev oma väärtuslikku aega sellele, et sõita töölt koju ja seejärel järgmisel päeval kodust tööle. Kui selle teekonna sisse liita ummikutes istumine, parklakoha leidmine, poeskäimine ja ostlemine, siis näeme ju väga konkreetset ajakokkuhoiu kohta. Tavapoodi ei asenda miski, aga inimesele, kellele on aeg väärtuslik ressurss, võib e-pood olla hõlbus abimees kulutamaks senisest rohkem vaba aega oma lähedastele ja sõpradele või mõnele arendavale tegevusele. E-poe tellimuse võib teha hommikul arvutis, mobiilis või tahvlis mõne minutiga (varasema tellimuse põhja kasutades ja täiustades hoiab veel lisaks aega kokku), tellimus tuuakse koju kliendile sobival ajal.

Mis on need kaubaartiklid, mida enim ostetakse?

Kõige müüdumad on puu- ja juurviljad, aga ka kõik liha- piima- ja kalatooted. Nagu öeldud, armastab e-poe klient osta ka mahutooteid, mida ei ole mugav käe otsas koju tassida. Viimastest tellitakse palju loomatoitu, multipakkides vett, mahlu, kuivaineid.

Kuidas on e-poest võimalik osta puuvilja, kui tavapoeski tuleb tihtipeale tükk aega sorteerida, enne kui leiad selle õige viinamarjakobara või arbuusi?

Veendume e-Selveri tellimusi kokku pannes, et värske kaup oleks võimalikult pika säilivusajaga ning et puu- ja juurviljad oleksid võimalikult värsked. Selleks on meil eraldi ladu, kus puu- ja juurvilju palju ei kombata – need jõuavad väga kvaliteetsena otse kliendini.

Kui kiiresti jõuab kaup tellijani?

Oleme Harju- ja Raplamaal ehk Põhja-Eesti tellimispiirkonna ostjaile andnud lubaduse, et kui tellimus tehakse enne kella 16.30, jõuab kaup juba samal päeval ostjani. Tingimuseks on, et enne kauba valima hakkamist tuleb reserveerida kojutarne ajaaken. Seejärel lukustab süsteem kliendi jaoks tarneakna, samal ajal saab klient hakata oma ostukorvi kokku panema. Pärnu piirkonnas tuleb tellimus teha enne kella 13, siis saadakse kaup samal päeval.

Kui inimest pole kodus, kuhu pannakse kaup?

Me eeldame, et kui inimene on tellimuse teinud ja teab, et kaup on tulemas, siis on ta ka kodus. Kui klienti siiski mingil põhjusel kodus pole, siis kaupa kuskile põõsasse ei jäeta, see sõidab poodi tagasi ja tellimus tühistatakse. Tuleb teha uus tellimus.

Kui palju lisandub tavakauba hinnale kojutoomise tasu?

E-poe hinnad on üks-ühele samad, mis tavalistes Selverites. Kojuveole ei rakendu teenustasu, kui ostukorv ületab 99,99 euro piiri. Alla on komplekteerimise ja kojuveo teenustasu 4,90.

Lisaks kojuveoteenusele on klientidel võimalik tellida tellimus kaupluse infoletti. Selliseid väljastuspunkte on meil Põhja-Eesti kauplustes kokku 12. See on mugav võimalus ostjale, kes liigub autoga, aga ei taha poes aega kulutada ning pole päris kindel, millisel kellaajal ta koju jõuab. Väljastuspunkti tellimuse kokkupanemise teenustasu on 1 euro (tellimusele üle 99,99 euro tasuta) ning järele saab sellele tulla Arsenali, Järve, Pirita, Tondi, Maardu, Tähesaju, Sepapaja, Kotka, Laagri, T1, Kolde ja Saku Selveri infolettidesse.

Koostöös Cleveroniga pakume ka võimalust valitud piirkondades eramajadele mõeldud postkast-pakiautomaati, kuhu kuller tellitud kauba sisse paneb. Klient saab selle talle sobival ajal telefoni abil avada ning kauba välja võtta. Kapi sisemus hoiab ka teatud aja temperatuuri, seega ei pea kartma kiirestirikneva kauba säilimise pärast.

Kas e-Selveris teete ka allahindlust?

Kuigi kõikide Selveri kaupluste hinnad on samad, teevad kauplused vahete-vahel eripakkumisi vaid oma majas. E-Selveril on kombeks teha neljale atraktiivsele tootele üheks kuuks allahindlus vaid e-poes. Reeglina on need suuremahulised kaubad, millest praegu on pakkumises näiteks kohvioad, pestud kartul, gaseeritud joogivee 6-pakk, juust, oliiviõli ja kassiliiv. Kampaaniahind kehtib praegu e-Selveris ka 32-tollisele LED telerile. Kõikide e-Selveri ostudega saab koguda Partnerkaardi boonust ning rakenduvad kõik Partnerkaardi allahindlused.

Mida ütleksite inimesele, kes veel kõhkleb e-Selverit kasutamast?

Proovige järele ja te avastate tõenäoliselt täiesti uue mooduse, kuidas oma väärtuslikku aega kokku hoida! Kes proovib, see juurde soovib – nagu öeldakse.

Lisaks võiks see olla motiveeriv neile, kelle jaoks on oluline keskkonnasäästlik mõtteviis. Üksi suure autoga poes käia pole sugugi nii mõistlik kui ühel suurel autol mitme majapidamise juurde toidu- ja esmatarbekaubavaru kohale vedada.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.