Sakus valmib uus spordihoone järgmisel kevadel (0)
Aastatega on Saku valla rahvaarv nii kiiresti kasvanud, et praegune spordikeskus ei mahuta enam kõiki spordihuvilisi. Seetõttu otsustas vald ehitada Saku alevikku uue spordihoone, mis peaks valmima järgmise aasta kevadel.

Saku vallavanem Tiit Vahenõmm ütles Harju Elule, et ehitama hakatakse uut spordihoonet tänavu sügisel ning ehitus peaks plaanide järgi lõppema tuleva aasta kevadel.

Uus spordihoone ehitatakse praeguse spordikeskuse juurde. Järkuprojektina on kavas renoveerida ka praegune spordihoone. Mõlemad hooned asuvad Saku gümnaasiumi juures. Uus spordihoone ehitatakse gümnaasiumi juurdeehituse külge.

Vallavanem Vahenõmme sõnul on praegune spordihoone ilmselgelt liiga väike, sest aastatega on valla rahvaarv kiiresti kasvanud ja nõudmised rajatistele muutunud. „Tänane spordihoone pärineb spordisaali osas aastast 1978, ujula rajati 2002, võrreldes selle perioodiga on rahvastik praktiliselt kahekordistunud,“ ütles ta.

Vallavanema sõnul läheb hoone maksma u 2,4 miljonit eurot, millele tuleb otsa sisustus. „Täpne maksumus selgub peale ehitushanget,“ märkis Vahenõmm.

Uues spordihoones saab põhirõhk olema pallimängualadel – saalijalgpall, saalihoki, korvpall, võrkpall, tennis, sulgpall jne. „Uude saali mahub kõrvuti kolm väljakut. Lisaks on täiendav maht ka kergejõustikule – jooksurajad, kaugushüpe,“ ütles Vahenõmm.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.