Saku uus spordihoone sai nurgakivi (0)
Article title
Nurgakivi müüriti spordikeskuse esimese korruse betoonpõrandasse. FOTO: Victoria Parmas

Kauaoodatud uus spordihoone valmib Saku gümnaasimi kõrvale käesoleva aasta lõpuks. Hoone rajab Nordlin Ehitus OÜ ja selle ehitamine läheb maksma viis miljonit eurot.

Spordikeskuse nurgakivi pandi 28. märtsil. Üritus algas kell 11, kohale olid kutsutud ehitaja, projekteerija ja ehitusjärelvalve esindajad, samuti vallavalitsuse kooli, volikogu ja kohalike spordiringkondade esindajad.

Nurgakivi sisse pisteti ehitusprojekt, vallaleht Saku Sõnumid, maakonnaleht Harju Elu, politsei pastapliiats ning purk mett, mille olid korjanud Kurtna kooli mesilased.

Vallavanem Marti Rehemaa lubas: “Teeme sellise hoone, mis kestab ja mis on nii hea, et ka naabrid tahaksid meile sportima tulla.”

Vajab suuremaid ruume

Saku vallas mängitakse korvpalli, võrkpalli, harrastatakse kergejõustikku. Tuntust on kogunud Saku saalihoki meeskond ja naiskond. Noorte hulgas on populaarne jalgpall.

“Saku gümnaasiumi hoones on ka praegu spordikeskus, kuid see ei mahuta enam kõiki spordihuvilisi. Tänane spordikeskus pärineb spordisaali osas aastast 1978 ja ujula aastast 2002,” meenutas Saku valla ehitus- ja planeerimisteenistuse juht Maire Laur.

Saku valla rahvastik kasvab tempoga paarsada inimest aastas. “Saku uue spordikeskuse idee tuli sporditegijatelt ja poliitikutelt ja sellest, et olemasolev hoone jäi väikeseks juba neli-viis aastat tagasi,” selgitas Laur.

Saku uue spordikeskuse projekteeris arhitekt Ene Uustal arhitektuuribüroost EMP A&I OÜ. 2670 m2 suuruse hoone projekt valmis 2017. aastal. “Ehitusmaksumus on 4,7 miljonit eurot ja raha tuleb Saku valla eelarvest,” täpsustas Laur. Koos sisseseadega tõuseb maksumus 5 miljoni euro peale.

Võrreldes esialgsete kalkulatsioonidega on spordihoone ehitusmaksumus pea kahekordistunud. Kahe aasta eest arvestas tolleaegne Saku vallavanem Tiit Vahenõmm, et hoone läheb maksma kõigest 2,4 miljonit eurot.

Ka on ettevõtmine kavandatust oluliselt kauem aega võtnud. Kui kahe aasta eest loodeti, et see valmib juba 2018. aasta kevadel, siis nurgakivi panekuni jõuti alles nüüd.

“Lepingu järgi peab hoone valmima detsembris 2019, ehitaja on lubanud hoone üle anda novembris,” selgitas Rehemaa.

Eeskätt pallimängud

Praegu käib hoone karkassi ehitamine, paigaldatakse seinapaneele. “Üks suuremaid ja huvitavamaid töid seal on kindlasti liimpuitfermide paigaldus, mis toimub mai alguses,” arvas Nordlin Ehituse projektijuht Kaarel Prikk.

“Uues spordihoones on rõhk pallimängualadel – saalijalgpall, saalihoki, korvpall, võrkpall, tennis, sulgpall,” selgitas Laur. Selle saali mahub kolm väljakut, lisaks on täiendav maht ka kergejõustikule.

“Eeskätt jääb hoone erinevate pallimängude harrastajatele. Väljaku suurust arvestades saab seal harrastada kõiki pallimänge. Kokku mahub lükatavatele tribüünidele kuni 700 pealtvaatajat,” täpsustas Rehemaa.

Seda on tunduvalt rohkem kui tribüünidele esialgu kavandatud 500 pealtvaatajakohta. Pealtvaatajate huvi kasvatab kahtlemata see, et uues spordihoones saab valmimise järel pidada A-kategooria võistlusi nii korvpallis, jalgpallis, võrkpallis kui saalihokis.

“Tegemist on Saku valla kõige suurema saaliga, esindusspordisaaliga. Eeskätt saavad seal lahedalt sportida ja kehalise kasvatuse tunde teha Saku gümnaasiumi õpilased. Õhtustel aegadel ka kõik teised spordihuvilised,” lubas vallavanem ehitamisel oleva keskuse kohta.

“Majja tuleb ka kohvik, tartaankattega jooksurajad ja heitenurk, kus saab harjutada ja lihvida erinevate heitealade tehnikaid,” ütles Rehemaa.

Uue spordihoone valmimise järel on Saku vallal kavatsus renoveerida praegu Saku gümnaasiumi hoones tegutsev spordikeskus.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.