Saku saab aleviku keskele turuplatsi (0)
Saku vallavalitsus andis märtsi alguses ehitusloa turuplatsi rajamiseks. Ehitaja loodetakse leida maikuus ning 32 000 eurot maksvad tööd algavad tõenäoliselt juunis.

Tänavu on valla eelarves nähtud ette 32 000 eurot turuala projekteerimiseks, ehituseks ning järelevalveks. Tänaseks on valmis maastikuarhitekt Ülle Kunnuse koostatud projekt. Ehitusluba anti välja 11. märtsil ning turg rajatakse aleviku keskele, kaupluse Konsum kõrval asuvale plaltsile. Täpne aadress on Uus-Saku tänav 1A.

Ühest küljest piirab seda poeparkla, kus praegu kaubeldakse kioskitest ning autodelt. Müüjaid ning ostjaid on nii Sakust kui kaugemalt.

Oodatud rajatis

Miks on alevikule turukohta tarvis ning milline hakkab see välja nägema, sellest rääkisid Harju Elule vallavalitsuse ehitus- ja planeerimistalituse juht Maire Laur ning majandusteenistuse juht Virko Kolks.

“Korralikku müügikohta on planeeritud mitu aastat. Praegu kaubeldakse Konsumi ees,” ütles Virko Kolks. Kuid sealne kaubandus on väga eripalgeline ning kohati ka korrastamata. Pole korralikku taimede- või kööviljade müügi paika, kus oleksid letid, lauad ja istekohad.

Kolks ja Laur ütlesid, et kogu maa-ala kuulub vallale. Sellel kasvavad kuused on plaanis sälitatada. Kokku tuleb müügiplatsile 360 ruutmeetrit sillutatud ala, 340 ruutmeetrit istutusala ja umbes sama palju muru. “Paviljone või majakesi pole plaanis ehitada. Müüjatele tulevad teisaldatavad müügiletid,” seletas Laur. Ainus hoone on väike majake inventari hoidmiseks. Majakesse saab viia varjule kogu turu mööbli ja muud vajaliku.

Ehitaja leitakse mais

Mitu müügikohta on plaanitud? Kolksi sõnul on neid kavandatud 10-15. Praegused kioskid parkimisplatsi servas jäävad alles.
Projekt on olemas ning ka ehitusluba on välja antud. Mis saab edasi ning millal võib ehitus alata? Kolks ja Laur selgitasid, et hange ehitaja leidmiseks viiakse läbi maikuus. Kuu lõpuks peaks olema sõlmitud ka leping. “Ehitus võiks alata juunis või juulis,” kinnitasid nad. Eelarvesumma ehk 32 000 eurot on nähtud ette projekteerimiseks ja ehituseks.

Konsumist mitte kaugel asub kunagise Saku instituudi tarbeks ehitatud näitusehall. Kas vald on plaaninud seda turuhooneks kohaldada? “Tegemist on eraomanikule kuuluva kinnistuga ning tal on omad plaanid. Ajutise kauplemispinnana on seda kaalutud,” ütles Virko Kolks.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.