Rohevallas avati kaks päikeseenergial töötavat toiduringluskappi (0)
Täna, 12. novembril avati Lääne-Harju vallas kaks uut taastuvenergial töötavat toiduringluskappi!

Kell 12 avati Paldiski (Coopi juures) kapp ja kell 13 Laulasmaa kapp (Selveri juures).

Kohapeal andsid kappide ehitusest, toimimisest ja kasutamisest ülevaate kõik seotud osalised. Nendeks on kogukondliku algatuse Roheline Vald eestvedaja Kairi Niinepuu-Mark, Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat, Alexela tegevjuht Aivo Adamson ning Sunly City juhataja ja asutaja Priit Lepasepp. Kapi tehnilistest detailidest andis ülevaate Nordic Solardry esindaja ja toidukapi tiimi liige Margus Kullerkupp.

Värskest Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus, SEI Tallinn tehtud Eesti toidujäätmete ja toidukao tekke uuringust andis ülevaate Keskkonnaministeeriumi esindaja.

Kapist päästetud toiduainetest valmistatud sööki pakuvad Paldiskis Anne KoogiKodu ja Lalulasmaal Ott&Matilda-Laulasmaa Kohvik.

Reedel avatud toiduringluskapid on Eestis esimesed omataolised, sest seni ei ole siia veel päikeseenergial töötavaid kappe rajatud. Toiduringluskapi idee valideerimiseks paigutati kevadel toidukapi prototüüp Laulasmaale, kus see õigustas end täielikult ning andis tõuke ehitada valmis päikeseenergial toimivad toiduringluskapid.

Toidukappide rajamise taga on kogukondlik algatus Roheline Vald ning projektipartnerid Lääne-Harju vallavalitsus, Alexela ning Sunly City.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.