Riisipere-Turba vahel algas rööbastee ehitus (0)
Riisipere-Turba raudteelõigu ehitustöödega ollakse jõudnud nii kaugele, et esimene, umbes kilomeetri pikkune lõik on rööbastega juba kaetud. Veidi üle kuue kilomeetri ulatuv teeosa peab täiesti valmis olema tänavu oktoobri alguses ning rongid peaksid veel käesoleval aastal Turbani hakkama sõitma, teatab ERR.

Endine vedurijuht ja raudteeliikuse arendamise pooldaja Neeme Sihv, kes kirjutas oma blogis: “Reisirongiliikluse katkemisest on möödunud peagi 24 aastat, rööbaste ülesvõtmisest 15 aastat. Täna (pühapäeval – toim.) sai esmakordselt peale seda maha pandud esimene raudteelõik teisel pool Riisipere ülesõitu, nii kilomeetrijagu. Suur samm inimestele! Enda tunnet ei oska ma kirjeldadagi. Pisut ehk ikka tusane, et see nii kaua aega võttis (7 aastat esimesest postitusest siin lõigul), aga samas tekkis klomp kurku kohal olles…”

Kahe päeva jooksul pandi Sihvi sõnul maha kilomeetri jagu rööpaid. “Iga päev just nii ei saa jutti, aga sisuliselt saaks raudtee Rohukülani maha aasta jooksul,” arvutas ta.
“Me kõik teame, kelle tuleviku nimel selliseid asju on vaja teha. Ja sisuliselt samasugune peaks tulema ka RB (Rail Baltic), selleks, et meie lapsed ja lapselapsed ennast surnuks ei maksaks!” kirjutas Sihv oma blogis.

Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin ütles ERR-ile, et rööbaste paigaldust alustati ööl vastu 9. juunit ning esmaspäevaks on paigaldatud ligikaudu 800 meetrit rööbasteed.

“Ehitustööd on hetkel graafikus ja liigume aasta lõpus plaanitava avamise graafikus,” lisas Vjatkin.
Seni pole selge, kas Turbani jõudes raudteed ka Haapsalu poole edasi ehitatakse. “AS Eesti Raudteel puudub täna info järgmiste ehitusetappide kohta, kuid kui sellekohane otsus peaks tulema, siis oleme omalt poolt valmis seda teostama,” kinnitas Vjatkin.
(ERR/HE)

Rööbastee ehitus Riisipere ja Turba vahel. FOTO: Neeme Sihv

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.