Renoveeritud Loo keskkool üllatab ruumika aatriumiga (0)
Article title
Andry Arro, Peeter Soojärv, Andrus Umboja, Väino Haab ja Ants Rebane Loo keskkooli aatriumis linti lõikamas. Foto Andres Tohver

31. augustil lõigati Loo keskkoolis linti ja kõlasid pidukõned. Kool sai juurde 2106 ruutmeetrit pinda, millest 1418 moodustab hoonele lisatud kolmas korrus, 688 aga ruumikas aatrium, mis kujundati varasema sisehoovi katmisel klaaskatusega.

1987. aastal valminud ja 2009. aastal renoveeritud Loo keskkooli kimbutas ruumipuudus. Seetõttu alustati eelmise aasta suvel enam kui 2,7 miljonit eurot maksvate laiendustöödega. Projekteeris OÜ Eviko Inseneribüroo, ehitas AS Eviko Ehitus.

“Loo kool jäi meie lastele väikeseks. Ja tuli mõelda sellele, et kuidas seda pinda siis juurde saada,” ütles avamisüritusel Jõelähtme vallavanem Andrus Umboja.

“See, mida me siin praegu näeme, on kingitus koolile, kooliperele ja kõigile, kes sellest majast on osa saanud ja osa saavad,” rõhutas Jõelähtme vallavolikogu esimees Väino Haab.

Tänukõnedega esinesid veel Eviko Inseneribüroo juhatuse liige Peeter Soojärv, Loo keskkooli direktor Ants Rebane, riigikogu liige Kai Rimmel, Kostivere kooli direktor Olga Saikovskaja, Neeme kooli direktor Karin Soosalu, Lagedi kooli direktor Imbi Orav, Loo keskkooli hoolekogu lastevanemate esindaja Andry Arro, Jõelähtme valla keskraamatukogu direktor Kersti Laanejõe, Jõelähtme kultuurikeskuse direktor Ivar Kaldam, samuti Jõelähtme muusika- ja kunstikooli direktor Tiina Muddi.

Loo keskkooli ruumikas ja valgusküllane aatrium. Foto Signe Valdmann 

Insener Soojärv selgitas Harju Elule, et ruumika aatriumi kujundamisel oli kõige keerulisemaks ülesandeks klaaskatuse ehitamine. Põrandast klaasideni on 14,5 meetrit. Seetõttu kannavad aatriumi katust seinte äärde paigutatud teraspostid, mille all on maasse puuritud vaiad.

Hoonele kolmanda korruse lisamisega saadi täiendavad kümme klassiruumi, kolm kabinetti ja kaks tualetti. Lisaks paigaldati koolimajja invalift ning kolm trepironijat, uus ventilatsioonisüsteem ning uuendati kogu maja välisfassaadi viimistlust.

Direktor Rebase sõnul alustab sügisel Loo keskkoolis õppetööga 580 last, kuid tänu juurdeehitusele on kasvuruumi 750 õpilaseni.

Tulevikku silmas pidades on Jõelähtme vallal plaanis Loo keskkooli kõrvale ehitada suurem kultuurikeskus koos võimla, ujula, lasketiiru ja raamatukoguga. Lahendus on juba projekteeritud. Vallavanem Umboja sõnul on kompleksi eelduslik ehitusmaksumus 7–10 miljonit eurot, see valmib tõenäoliselt kolme-nelja aasta pärast.

Teadmiseks huvilistele: Loo keskkoolis toimub 4. septembril ka avatud uste päev, mis algab õhtul kell viis. Päevale paneb punkti Curly Stringi kontsert kell seitse.

Vaata galeriid!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.