Topi ristmikul puuriti sambad raudteetammi (0)
Laagris mõlemal pool raudteed asuva Topi ristmiku rajamine on tänavu maakonnas suurimate hulka kuuluv tee-ehitus. AS Teede REV-2 on parasjagu jätkamas Pärnu maantee viadukti rajamist ning ees ootab teise viadukti ehitus raudtee alt Laagri suunas.

Projektijuht Veiko Juudas ütles ehitusplatsil Harju Elule, et maanteeviaduktiga on tööd graafikus. “Praegu käib raketiste mahavõtmine. Plaani järgi on kõikide tööde lõpetamine nähtud ette novembris. Kuid ilmselt saab kõik valmis juba oktoobris,” ütles ta. Suuremaid liikluse sulgemisi pole autoderikkal maanteel vaja läinud. Järgmine liiklusseisak tuleb ilmselt siis, kui hakatakse raketist tee kohal alla võtma.

Jätkuvad ka teetammide ehitused mõlemale poole viadukti. “Tulevikus saab ristmik ka kõnniteed, mis ühendatakse olemasolevate teedega kaubanduskeskuste lähedal,” ütles Juudas.

Viadukt raudtee alt

Tänavu kevadel algas ka Topi ristmiku ehitustööde teine etapp – tee rajamine kuni raudteeni ja selle alt läbi Hoiu tänavani. Teesiht on riigile võõrandatud metsas juba olemas ning see on Padula ja Urda peatuste vahel rongiaknast ka hästi näha.

8. mai õhtul jõuti nii kaugele, et raudteetammi puuriti neli tulevase viadukti sillasammast. Seetõttu seisis 9. mai varahommikuni Keila ja Pääsküla vahel rongiliiklus. “Raudteetammi kõrvale kuhjati liivast tööplatvorm, kuhu sõidab peale puurmasin. Kontaktliinid tõmmati eemale ja sambad puuriti kuni paepinnaseni,” selgitas Juudas. Hiljem veetakse liiv tammi kõrvalt minema. Selle asemele tuleb viadukti ehituse plats. Seal betoneeritakse rajatis ning tõstetakse hiljem nagu Lego klotsid tungidega sammastele peale. “See juhtub vast juuli lõpus. Siis on taas rongiliiklus katkestatud, sest raudtee tuleb demonteerida,” ütles Juudas.

Hoiu tänava ringristmik

Seejärel ehitatakse raudtee taas üles ning selle muldkeha lükatakse raudtee alt ära. Kogu raudteeviadukt peab valmima oktoobriks.

Tee-ehitus jätkub tänavu Nordeconi eestvedamisel kuni Laagris asuva Hoiu tänavani. Praeguseks on Juudase sõnul on pinnas tänaseks kooritud. Juunis lõpus või juuli alguses algab Hoiu ringristmiku ehitus. Kogu töö peaks lõppema tänavu sügisel.
Mida annab Topi ristmiku valmimine? Juudas ütles, et märkimisväärselt väheneb Laagri asula liikluskoormus. Sealsed tänavad muutuvad tunduvalt ohutumaks. See on oluline, sest Laagris asuvad nii lasteaed kui kool.

Kolmas etapp-tee Harkuni
• Topi ristmiku ja Laagri ümbersõidu kolmanda osa (Hoiu tänava otsast Instituudi teeni) ehitusprojekt on valmis. Rajamine võiks toimuda aastatel 2015-2016. Praegu käib ehituse alla jäävate maade võõrandamise protsess.
• Kolmanda etapi valmimisega ongi Laagri ümbersõit valmis ning alevikku häiriv transiitliiklus saab hakata kasutama otsemat ja ohutumat teed Jälgimäelt Harkusse.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.