Saada vihje
Rae vallas tabati 11-aastane jalgrattur enam kui 3-promillises joobes (0)
Article title
Tallinna Lastehaigla.
Teisipäeval kella 17 ajal sai politsei teate liiklusõnnetusest Rae vallas Peetri alevikus, kus 11-aastane alkoholijoobes poiss kukkus rattalt maha. “Poisi vigastused ei olnud rasked, kuid kuna poisil tuvastati enam kui 3-promilline joove, viidi ta lastehaiglasse taastuma,” teatas Ida-Harju politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Rainis Sinikas.

Täna hommikul külastas noorsoopolitseinik kodukülastuse käigus poissi ja tema vanemaid. “Lapse ja vanematega vesteldi, et selgitada juhtunu tagamaid. Laps on koos vanematega politseisse ka välja kutsutud. Samuti suhtlesime kohaliku omavalitsusega ning andsime teada lapse abivajadusest,” rääkis Sinikas.

“Hetkel selgitame, kuidas laps alkoholi kätte sai. Võtsime ühendust ka kohaliku kaupluse esindajaga ja leppisime kokku, et turvatöötajad hoiavad noortel teravamalt silma peal ning tõhustavad omalt poolt samuti järelevalve meetmeid,” selgitas Sinikas.

Tänavu on Harjumaal registreeritud veidi üle poolesaja juhtumi, kus alaealine on alkoholi tarvitanud. Neist pooltel juhtudel on noore vanus alla 16 eluaasta. Üle Eesti on kokku juhtumeid registreeritud üle 1000.

“Need numbrid ei kätke endas suulisi hoiatusi või teisi mittekaristuslikke meetmeid, mida politseinikud üha enam taastava õiguse raames alaealiste puhul rakendavad,” ütles Sinikas.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.