Saada vihje
Rae valla Suursoo kandideerib aasta küla tiitlile (0)
Article title
Suursoo küla elanikud kiigeplatsil. FOTO: Erakogu

Kuni 14. juunini saavad kõik internetikasutajad osaleda Eestimaa aasta küla rahvalemmiku valimises. Hääletus toimub rahvusringhäälingu portaalis aastakula.err.ee, kust leiab külade endi tehtud videosid. Harjust on kandidaat tiitlile Suursoo küla Rae vallast.

Rahva lemmikküla selgub 21. juunil, mil just sellest külast läheb eetrisse hooaja viimane “Terevisioon”. Selle juht Reimo Sildvee ütles, et meeskond ootab huviga, kelle poolt rahvas hääletab. “Külasaadet on alati olnud väga põnev teha ja ka vaatajatele on see meeldinud,” lausus ta.

Rahvahääletusega aga ei ole aasta küla konkurss veel lõppenud. Eesti külaliikumine kodukant kuulutab žürii poolt valitud aasta küla välja 26.-28. juulil Räpinas toimuval Maapäeval.

Kodukandi juhatuse liige Krista Habakukk ütles, et väga tähtis on külade koostöö ja oskus ajaga kaasas käia. “Me otsime külasid, kus juhtmõtteks on koostöö nii külasiseselt kui ka teiste küladega, on paika seatud eesmärgid ja ühised tegevused,” kõneles Habakukk. Tema sõnul on oluline just külade tegevus pärast haldusreformi, mis senise harjunud olemise pea peale pööras. “Külad, kus muutusi võimalustena nähakse, ei pea kartma hääbumist või ääremaastumist ning jätkavad ka reformijärgselt hoogsat tegutsemist,” uskus Habakukk.

Kodukant korraldab aasta küla valimist juba kaheksandat korda. Valimine toimub üle aasta ning iga maakond esitab tiitlile oma aasta küla. Seekordsete kandidaatide seas on nii külasid, külade gruppe kui ka üks alevik. Väikseimas kandidaatkülas on elanikke 40, suurimas 1500.  Väikeste hulka kuulub ka Rae vallas asuv Suursoo küla, kus on 80 elanikku. “Suursoo küla on üks Rae valla lõunaosariikidest, mis nagu nimigi ütleb, rajatud riigivanema Konstantin Pätsi käsul arhitekt Erika Nõva kujundusel 1932.aastal, just soode ja rabade keskele, pooletunni autosõidu kaugusele pealinnast,” seisab asula tutvustuses.

Aastal 2017 pälvis Eestimaa aasta küla tiitli Läsna-Loobu Lääne-Virumaal, kes osutus ka rahva lemmikuks.

(ERR/HE)

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.