Rae kultuurikeskuses avati kunstiplats (0)

Kultuurikeskuse uus ja energiline juhataja Toomas Aru (42) soovib kunsti tutvustada nii Jüri alevis, Vaida tehases kui Würthi galeriis.

29. oktoobri õhtupoolikul kogunes Rae kultuurikeskusesse Jüri alevis Aruküla tee 9 nii noori kui vanu. “Me hakkame siin järjepidevalt presenteerima kaasegset elavat eesti kunsti. Esimene näitus on Armin Kõomägi erakogust,” rääkis Toomas Aru. Kõomägi on Rae vallas tegutseva Smarten Logistics nõukogu liige.

Detsembris pannakse üles kunstnik Laurentsiuse ehk Lauri Sillaku näitus, kelle honorari maksab kinni Smarten. “Meie hoolitseme transpordi ja banketi ja reklaami eest,” selgitas Aru kultuurikeskuse ja erasektori koostööd. Säärase sümbioosiga kunstinäitused Rae vallale täiendavaid kulusid kaasa ei too.

Kunstiplatsina kasutusele võetud kultuurikeskuse saalis on pinda saja ruutmeetri ümber, aga taieseid saab eksponeerida ka pererestoranis Kratt, mis asub samas hoones. Praegu ripuvad seal Arne Maasiku fotod.
Aru plaanid ei piirdu ainult Jüriga. “Meil on Vaidas üks väga lahe tehas. Maikuus võiks kutsuda Peterburist tegevkunstnikud ja Eesti tegevkunstnikud eesotsas Erik Alaloogaga ja seal teha tegevkunsti päevad. Suveks võiks sinna üks suur näitus üles jääda, mis kujutab installatsiooni ja videokunsti,” arvas Aru.

“Tegelikult on väga lahe koht ju Würth galerii, mis on samuti Rae vallas. Kui me saame sinna ka veel mingi lingi, siis meil tegelikult on kunstipinda tohutult palju, kus saaks igasuguseid põnevaid ja huvitavaid asju teha,” ütles Aru.

Toomas Aru valiti Rae kultuurikeskuse juhatajaks konkursi teel 19. septembril. Varasemalt töötas ta viis aastat Tartumaal Luunja kultuuri- ja vabaajakeskuse direktorina, enne seda oli Pärnus noortekeskuse juhataja.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.