Raadioteatri näitlejapreemia pälvis keilalane Jan Uuspõld (0)
Article title
Jan Uuspõld esinemas mullu mais Keila linna päeval. Foto: Allar Viivik

Raadioteatri näitlejapreemia parima osatäitmise eest kuuldemängus või järjejutu lugemise eest pälvis Jan Uuspõld. Näitleja on õppinud ning elanud Keilas, preemia anti kätte 12.aprillil.

Uuspõld pälvis preemia A. H. Tammsaare romaani “Põrgupõhja uus Vanapagan“ lugemise eest järjejutuna, edastas rahvusringhääling.

“Jan Uuspõld on tabanud teose filosoofilisi kihte, kuid loonud samas nõtkete hääleliste ümberlülitustega nüansirikkaid karaktereid ja meeleolusid,” ütles Raadioteatri peatoimetaja Tiina Vilu. Mullu kuulajateni jõudnud ja palju positiivset vastukaja pälvinud järjejutt annab Jan Uuspõllu hääle läbi ehedalt edasi nii Kaval-Antsu demagoogiat, Põrgupõhja Jürka õndsaks saamise usku kui ka Jürka ja Juula puhtsüdamlikku armastust.

“Jan Uuspõllu esimene järjejutulugemine. “Põrgupõhja uus Vanapagan” jääb meie heliarhiivis Eesti kirjandusklassika kullafondi,” lisas Vilu.

Uuspõld on saanud näitlejapreemia ka aastal 2001 kolme erineva kuuldemängurolli eest.

Esimest korda andis Raadioteater näitlejapreemia välja 1998. aastal, mil Raadioteater tähistas 70. sünnipäeva. Esimese näitlejapreemia pälvis Aarne Üksküla. Aastate jooksul on auhinna saanud teiste seas Kalju Orro, Helene Vannari, Arvo Kukumägi, Anu Lamp, Tambet Tuisk, Tõnu Oja, Rein Oja ja teised.

(BNS/HE)

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.