Prangli pitsameistrid kolisid Tallinna (0)
8. juulist 2. oktoobrini Prangli saarel tegutsenud Pizzapro leiab nüüd Tallinnast Tondi tänavalt. Ettevõtmisele alguse pannud Andro Kullerkupp ja Toomas Veskimäe plaanivad järgmisel suvel pitsaäriga siiski Pranglile naasta.

Kuidas väikesaare pitsaäri ikkagi alguse sai? “Toomas on meremees, käib Pranglil tihti. Siis me mõtlesime, et miks mitte Pranglil katsetada oma müügipunktiga,” räägib Andro.

“Prangli on parasjagu eksootiline saar, kuhu sattuda. Seal on püsiasukad, elekter, majutusasutused, samamoodi ka toimiv sadamapool. Söögipool on puudu olnud. Siis tekkiski mul mõte, et miks mitte proovida,” meenutab Toomas.

Igapäevaselt on Vääna-Jõesuus elav Andro ettevõtluskonsultant ja koolitaja. Tallinna Kristiine linnaosa asukas Toomas haldab põhitööna kinnisvara.

Pitsabaar võrgukuuris

Söögikoht avas uksed 8. juulil Prangli sadama vanas võrgukuuris. Pitsasid serveeris kuuri perenaine Annika Prangli, kes on muuhulgas Prangli kooli inglise keele ja ajaloo õpetaja. Kuurist sai osta väiksemaid suupisteid ja jooke.

Miks alustati just 8. juulil, aga mitte varem? “Meil seadmete tarne ei teostunud selliselt, nagu meil oli ajakavaliselt plaanis,” tunnistab Toomas.

Pranglil on 70 püsielanikku. “Kohalikud maitsesid ära, aga kas see igapäevatoiduks jäi, seda ma ei oska öelda,” naerab Andro. Põhiklientideks kujunesid suvitajad, kellega koos saare elanikkond tõuseb soojal ajal 300-400 peale.

Kolme kuuga müüdi võrgukuuris ca 750 pitsat. “Kui sa oled Pranglil oma ringi ära matkanud või purjekaga kohale sõitnud, siis keha vajab kinnitust ja toredat sooja pitsat eest leida on väga meeldiv,” räägib Toomas. Pitsa hinnaks oli kaheksa eurot.

“Kolm põhimõtet, millele me tugineme, on lihtne, lõbus ja maitsev,” räägib Andro.

Miks siis Prangli pitsa 2. oktoobril pillid kotti pani? “See on seotud ikkagi navigatsioonihooajaga. Selleks ajaks on turismipool Pranglil suuresti lõppenud. Prangli põhikülastajad on ju purjetajad – Soome poolt, Rootsi poolt,” selgitab Toomas.

Suured tulevikuplaanid

Pranglil alguse saanud pitsaäri jätkatakse Tallinnas Tondi tänaval. Seal 95 ruutmeetri peal tegutseb kena restoran “Pizzapro”, kus nii nädala sees kui nädalavahetustel saab keha kinnitada. Töötajaid on palgal viis: kaks pitsameistrit, kaks teenindajat ja tegevjuht.

See pole aga sugugi kõik. Lisaks avatakse 27. oktoobril “Kalamaja Pizza” Arsenali keskuses Erika tänaval Põhja-Tallinnas. “Meil on plaan arendada see Pizza Pro ketiks,” visioneerib Toomas.
“Meil käivad läbirääkimised Balti jaama turuga. Tahaks leida Lasnamäe piirkonda sobivaid ruume ja muudesse linnaosadesse ka,” lisab Andro. Laieneda kavatsetakse nii, et esimeste söögikohtade tuluga luuakse järgnevad.

Pranglile on kavatsus järgmisel suvel siiski tagasi minna. “Eks ta oli esimese aasta projekt ja kindlasti teine aasta on juba ootus meil suurem. Inimene teab, mida oodata, ei pea purgisuppi kaasa võtma,” arvab Toomas.

“Pranglil hakkab elu pihta peale lume sulamist. Kõigepealt tulevad tagasi kohalikud linnud, siis kohalikud inimesed, siis hakkab jälle see turismipool ka toimima,” räägib Toomas.
“Saare peal on nii, et kui sa oled omaks võetud, siis sa oledki oma inimene,” ütleb Andro.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.