Politsei pidas kinni Keilas õhkrelvaga ja noaga noori ähvardanud mehe (0)
5. novembril kella 20 paiku ajal teatati, et Keilas kooli staadionil ähvardas mees noa ja relvataolise esemega noorte seltskonda. Politseinikud selgitasid kiiresti isiku välja ning pidasid täna öösel mehe kinni.

Lääne-Harju ennetus- ja menetlustalituse juhi Erkko Piirimägi sõnul oli tegemist väga äreva teatega. „Staadionil viibinud noorte juurde tuli joobetunnustega mees, kes hakkas noori õhkrelva ja noaga ähvardama. Poisid jooksid Keila politseijaoskonna juurde ning helistasid Häirekeskusele. Noored olid väga tublid ning andsid politseinikele täpse isiku ja sõiduki kirjelduse,“ rääkis Piirimägi.

Ta lisas, et noored käitusid õigesti, kui eemaldusid ohtlikust mehest ja helistasid kohe numbrile 112. „Sellistes olukordades tuleb tagada enda ohutus ja kutsuda politsei ning noored nii ka tegid,“ lausus politseinik.

Politseinikud hakkasid nendeni jõudnud info ning linna ja kooli kaamerasalvestite abil meest ja tema sõidukit tuvastama. „Edasi järgnes laiapõhjaline otsing kogu Lääne-Harju piirkonnas. „Politseinikud kontrollisid Keila, Klooga, Lehola, Ohtu, Karjaküla, Kumna, Tutermaa ja Valingu piirkonda. Peagi leidsid korrakaitsjad Keila linna läheduses kortermaja eest kirjeldustele vastava valge kaubiku,“ ütles Piirimägi. Politseinikud tegid kindlaks, millises korteris arvatav ähvardaja elab ning pidasid kell 3.30 paiku 26-aastase mehe tema enda kodus kinni. Korrakaitsjad toimetasid mehe jaoskonda.

Juhtunu täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist. Kohtueelset menetlust juhib Põhja ringkonnaprokuratuur ja viib läbi Põhja prefektuur.

Kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, ringkonnaprokurör Eve Soostar ütles, et kahtlustatavana kinni peetud mehel ei ole kehtivaid karistusi ning mees on esialgu kinni peetud 48 tunniks.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.