Politsei kolis Keilas uude majja (0)
Uus politseimaja Keilas.Uus politseimaja Keilas. 
Alates reedest töötab Lääne-Harju politseijaoskond kunagise Harju EPT peahoone asemel värskelt remonditud majas Keilas. Oktoobrist liidetakse Ida- ja Lääne-Harju jaoskondadega ka Tallinna omad.

Sauel asuva Harju EPT viletsa peahoone asemel saab Lääne-Harju politseijaoskonna koduks täielikult rekonstrueeritud büroohoone Keilas. Tunamullu sügisel ostis AS Riigi Kinnisvara (RKAS) linnavalitsuse vastas asuva kunagise õmblustsehhi hoone. Firma Riverside OÜ töömehed alustasid hoones tegutsemist eelmise aasta oktoobri lõpus. Tänaseks on maja valmis ning praegu käib kolimine. “9. augustist töötame juba uues majas. Vanast majast Sauel, Tule tänav 2 on kõik toodud Keilasse,” ütleb Veiko Randlaine, kes asub oktoobrist juhtima Lääne-Harju jaoskonda.

Tulge ja küsige

Tänaseks valminud uues politseihoones hakkavad tööle poolsada korrakaitsjat. Kuigi maja esimesel korrusel asuv klienditeenindus on avatud tööpäevadel kella 8-16.30ni, on politsei inimeste abistamiseks kohal ööpäevaringselt. Samas majas töötab ka arestimaja. “18. augustil on pidulikum avamine ja lahtiste uste päev. Siis saavad kõik soovijad politseitööga tutvuda ning küsida, ” ütleb Raidlaine.

Saue linna jääb tema sõnul piirkonnapolitseiniku töökoht. Piirkonnakonstaablid jätkavad igapäevaselt inimeste abistamist Pärnasalu põik 11 asuvas hoones.

Kui uus maja Keilas alustab tööd lähipäevil, siis oktoobrist ootavad prefektuuri ees suuremad muudatused. Täpsemalt jaoskondade struktuurides, mida jääb alles kolm. “Lääne-Harjuga liidetakse Tallinna Lõuna jaoskond ehk siis Nõmme, Mustamäe, Kristiine ja Haabersti piirkonnad,” selgitab Randlaine.

Kriminaalpolitsei tagasi

Ida-Harjuga liidetakse Tallinna idapoolsemad piirkonnad ning sellest saab suur Ida-Harju jaoskond. Tallinnasse jääb eraldi Kesklinna jaoskond. Ida-Harju tööd juhib oktoobrist Valter Pärn ning Kesklinna oma Kaido Saarniit.

Lisaks liidetakse jaoskondadega ka suur osa kriminaalpolitsei tegevusest. Kriminaalpolitsei lahutati aastal 1998, kui jaoskonnad moodustati. Nüüd tuleb see tagasi. “Kodakondsus- ja migratsiooni teenindussaalid lähevad jaoskondade alla. Hetkel saab dokumente taotleda küll vaid Ida politseijaoskonna majas. Ülejäänud teenindused asuvad Tallinnas Sõle ja Vilmsi tänaval, kuid tulevikus viiakse loodetavasti needki füüsiliselt jaoskondade juurde,” lisas Randlaine.
Lääne-Harju jaoskonna keskus asub Rahumäe tee 6/1. Praegu tegutsevad hoones Lõuna jaoskond ning liikluspolitsei. Ida-Harju oma aga Lasnamäel, P. Pinna tänav 4 (endine Vikerlase 14).

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.