Politsei- ja piirivalvekool kolib Murastest Paikusele (0)
Sisekaitseakadeemia koos siseministeeriumiga on otsustanud viia Murastes asuva politsei- ja piirivalvekolledži üksuse Paikusele üle ning lõpetada Harku vallas oma tegevuse, kirjutab Harku Valla Teataja.

Kolledži Rektor Katri Raigi sõnul annab Muraste õppeüksusest loobumine halduskulude kokkuhoidu kuni 23%. Teisalt ei olnud see Raigi hinnangul otsustamisel kõige kaalukam argument. „Siseministeeriumi ja akadeemia ühiskomisjon kaalus pikalt, kas õppetöö seisukohalt on perspektiivikam Paikuse või Muraste,“ ütles Raik, lisades, et Paikuse võimaldab edasiarendusi autodroomi, taktikamaja ja välilasketiiru osas. Ühtlasi on rektori sõnult politsei- ja piirivalvekolledži Paikuse õppeüksuse juurde võimalik üle tuua rajatised, mis on vajalikud piirivalvurite väljaõppeks.

Täpne ajaline plaan, millal politsei- ja piirivalvekolledž Murastes uksed sulgeb, on veel lahtine, sest praegu oodatakse Euroopa Liidu struktuurfondidest sisekaitseakadeemia renoveerimiseks rahastamise otsust. „Praeguse teadmise kohaselt jätkub Murastes õppetegevus koos alanud õppeaastaga veel vähemalt kolm õppeaastat,“ kinnitas siseministeeriumi personalipoliitika osakonna nõunik Reelika Ein. „Meie sooviks on, et Muraste õppeüksus jääks ka edaspidi kasutusele julgeolekusse panustamise otstarbel.“

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.