PKC koondab Keilas 613 töötajat (0)
Autotööstusele juhtmeköidiseid valmistav rahvusvaheline PKC Grupp sulgeb 2017. aasta märtsis Keila tehase. Aasta jooksul koondatakse 613 töötajat, pärast seda on PKC Eestis tööandjaks vähem kui sajale inimesele.

PKC Eesti juhatuse liikme Merle Montgomery sõnul siirdatakse tööjõumahukas tootmine Keilast Leedus ja Venemaal paiknevatesse PKC tehastesse. Koondamise ajagraafik on praegu täpsustamisel. PKC Eesti annab praegu tööd 707 inimesele, kes kõik töötavad Keilas.

Töötukassa esindajad kohtuvad PKC esindajatega 12. veebruaril. „Oleme valmis pakkuma nõustamist ja tööturuteenuseid mahus, mis on vajalik töö kaotavate inimeste uuesti tööle aitamiseks,“ lubas töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel.

„Meile oli see ootamatu sõnum. Keila inimesi töötab PKC Grupis tööandja andmetel 223, kes siis aasta jooksul tõenäoliselt koondatakse,“ ütles Keila linnapea Enno Fels. Linnapea kohtub PKC Grupi juhtkonnaga 15. veebruaril, et saada täpsem ülevaade, mis tehases toimub ja kuidas edasi tegutseda.
Tehases töötab lisaks Keila linna elanikele (223) ka inimesi Paldiski linnast (86), Vasalemma vallast (70), Keila vallast (59), Tallinnast (35), Nissi vallast (33), Haapsalu linnast (26), Padise vallast (22). Mujalt käib vähem inimesi.

PKC Grupp alustas juhtmeköidiste valmistamise allhanke teenuse ostmist Eestist 1991. aastal. Firma tütarettevõte PKC Eesti AS asutati 2002. aastal. PKC Eesti müügitulu oli 2015. aastal 145,7 miljonit eurot ja puhaskasum 17,8 miljonit eurot.

Eestis jätkab PKC Grupp Euroopa ja Lõuna-Ameerika regiooni keskuse arendamist, andes tulevikus tööd ligi sajale inimesele, kes tegutsevad inseneeria, tootearenduse, toodete lansseerimise, IT, finantside, personalihalduse, müügi, ostu ja hanke valdkondades.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.