Piraat toetas laevakaitsjaid 14 000 euroga (0)
Balsnacki müügi- ja turundusdirektor Marko Utsar andmas üle toetustšekki MTÜ Mehed Indiast Koju eestvedajale Ülle Kohale.Balsnacki müügi- ja turundusdirektor Marko Utsar andmas üle toetustšekki MTÜ Mehed Indiast Koju eestvedajale Ülle Kohale. 
Saue valla ettevõte Balsnack andis 1. juulil 16.00 Tallinnas St. Patrick`s restoranis üle heategevusliku kampaaniaga “Piraat toetab laevakaitsjaid” kogutud 14 000 eurot. Tšekiga toetati Indias vangistuses olevaid laevakaitsjaid ning nende lähedasi.

Balsnack Internatsional Holding AS korraldas märtsi ja aprilli vahel viienädalase kampaania, kus igalt müüdud Piraat tootesarjalt läks kaks senti MTÜ Mehed Indiast Koju toetuseks.

Kampaaniaga kogutud summa andi üle Balsnacki müügi- ja turundusdirektor Marko Utsar, kelle sõnul tänab ettevõte kõiki inimesi, kes kampaaniaga oma panuse laevakaitsjatele andsid. “Koostöös laevakaitsjatega saatsime neile Indiasse mais kaks Balsnacki toidupakki. Mõte oli selles, et mehed oleksid kaasatud kampaaniasse. Lisaks nägi üks isa fotot oma pojast ning oli selle üle õnnelik,” ütles Utsar, kes loodab, et ettevõte tegu on samm edasi laevakaitsjate koju saabumiseks.

MTÜ Mehed Indiast Koju eestvedaja ning ühe vangistuses viibiva mehe ema Ülle Koha sõnul on mehed, kes peavad Indias juba enda kolmandat sünnipäeva, väga tänulikud. “Eks need päevad on valusad peredele. Raha kavatseme hoida, sest me ei tea, mis meid võib ees oodata,” sõnas Koha tšeki üleandmisel.

Ülle nägi enda poega Kristo Koha viimati aprillikuus, kui ta Indiat külastas. “Pojaga rääkisin viimati aprillis, kui me Indias käisime ja neid vanglas külastasime. Meid lasti kokku, südames oli valu, aga ikka oli hea meel, et see käik sai ette võetud. Süda on rahul,” ütleb Koha, keda kummitab siiski 11. jaanuar, kui telefonikõnega pojalt saadi teada, et neid pannakse viieks aastaks vangi.

Koha sõnul jagatakse Balsnacki toetus meeste vahel võrdselt ära. Milleks seda täpselt kasutama hakatakse, selle ei oska ta täna veel vastata. “Senised annetused oleme jaganud meeste vahel võrdselt ära. Raha eest on ostetud sidevahendeid, et mehed saaksid kodustega rääkida, ravimeid, toidupoolist ja hügieenivahendeid. Aga hetkel me veel ei tea, mis meid võib ees oodata,” täpsustas Koha.

Balsnack International Holding AS on Eesti ettevõte, kus kartulikrõpsude tootmist alustati Ääsmäel juba 1983. aastal. Täna on Balsnack ainuke kartulikrõpse tootev ettevõte Eestis.

India laevakaitsjate lugu

India Tamil Nadu osariigi politsei arreteeris 2013. aasta oktoobris USA mereturvafirma Advanfortile kuuluva piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle hulgas oli 14 Eesti kodanikku. 30. detsembril esitati kogu kinnipeetud meeskonnale süüdistus ebaseaduslikus kütuse tankimises, ebaseaduslikus relvade käitlemises ning ebaseaduslikus territoriaalvetesse sisenemises.
Mitu kohtuastet läbinud kohtuasja saatis India ülemkohus tagasi alama astme Tuticorini kohtusse, mis tegi oma otsuse 11. jaanuaril, määrates süüalustele relvadega riiki sisenemise eest viieaastase vanglakaristuse.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.