Peidetud pärl Tallinna külje all (0)

Tallinna südalinnast vaid 36 kilomeetri kaugusel Tallinn-Pärnu maantee trajektooril asub maalilise paisjärve kaldal klassitsistlikus stiilis Kernu mõis.

Mõisakompleks laiub 64-hektarilisel maatükil, mis on ühelt poolt piiritletud maalilise Kernu paisjärvega ning teiselt poolt vana mõisapargiga, millest vanima tamme vanuseks tervelt 235 aastat!

Rahulik ja privaatne mõisahotell

Oma linnaläheduse, looduskauni keskkonna ja suurhotellidega võrreldava väiksusega on Kernu mõis ideaalseks puhkuspaigaks igaühele, kes soovib võtta hetkeks argipäeva hoo maha, et nautida hetki lähedaste seltsis ja looduses.

Siit leiab igaüks endale midagi, mida avastada. Nii on mõisa klientide populaarseimateks külastuskohtadeks 13. sajandist pärit Varbola Maalinnus ja RMK hooldatud kaunis Jalase matkarada, mis tipneb lummava rabajärvega. Mõisa luksuslikest eriilmelistest sviitidest avanevad kaunid vaated nii mõisa pargile kui paisjärvele.

Kernu mõis omab selle töötajate ja külastajate sõnutsi erilist aurat, mida on hästi tunda juba peauksest sisse astudes. Mõisa avarates ruumides, mida kaunistavad Inglismaa kuninganna Elizabeth II-le kuuluvast St. John Lodge’i lossist pärit kardinad, siidkangad ja vaibad, on mõnus saalist saali kulgeda ja just seda on mõisa tänased eestlastest omanikud ka restaureerimistöödega taotlenud.

Põnev sündmuspaik

Alates 2016. aastast on Kernu mõisas saanud tavaks korraldada suveteatreid ja kontserte. Mõisa peahoones tegutseb hotell 12 numbritoa ja nelja luksusliku sviidiga.

Suuremate pidustuste tarbeks pakutakse täiendavat majutust mõisa vanas tallihoones. Ühtekokku majutab Kernu mõis suuremate sündmuste korral ära kuni 90 külalist, mis teeb sellest ka hinnatud pulmapidude pidamise paiga.

Mõisa esimesel ja teisel korrusel on ühtekokku üheksa erineva suurusega saali, mis sobivad lisaks pidulikemale vastuvõttudele hästi ka ettevõtete nõupidamiste või keskmise suurusega seminaride pidamiseks. Vana ja täna veel rustikaalse stiiliga mõisa maakivist küün võimaldab pidada suursündmusi kuni 400 osalejale.

Head maitsed ja pidev uuendusmeelsus

Nii nagu ei lõppe tihtilugu tööd ära kellegi maakodudes, ei lõppe tööd ka Kernu mõisas. Igal aastal teeb Kernu mõisapere midagi paremaks ja ilusamaks kui varem. Mõisakompleks on pidevas muutumises.

Nii istutati ka käesoleva aasta kevadel mõisaparki ligi 16 000 nartsissi, mis peaksid hakkama oma erksate värvidega 2021. aastal kevade algust kuulutama.

Mõisa peahoones on kohvik-restorani peetud alates 2015. aasta oktoobrist. Möödunud aasta 1. novembrist (2019) viidi aga mõisa köök uuele tasemele, mil siin avas oma uksed MuSu mõisarestoran. Nüüd on köögipool tugevam kui varem ning restorani entusiastliku peakoka Eerik Kallase juhtimisel on menüüd ja maitsed pidevas muutumises!

Restorani saab käesoleva aasta suvel külastada reedest pühapäevani. Muul ajal on tarvilik sündmuste eelbroneerimine.

Lisainfo: kernumois@kernumois.ee, tel +372 511 2424

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.