Parimad vokaalansamblid on Saue ja Rae vallas (0)
Article title
Ansambel Sosin peapreemia võitmise järel Laagris. Foto Kaija Velmet
16. novembril esinesid nelja tunni jooksul Laagris maakonna koolide vokaalansamblid. Kokku osales festivalil viies vanusrühmas 17 ansamblit, keda juhendas kaheksa õpetajat. Enim auhindu viisid koju Saue ning Rae valla noored.

Festivali žürii oli esinduslik. Laulu- ja esinemisoskust hindasid EMTA professor, muusikapedagoogika õppe juht Kristi Kiilu, helilooja, dirigent ja mitmete festivalide kunstiline juht Toomas Voll ning RAMi laulja ja koormeister, ETAMi dirigent Igor Nikiforov.

Neljatunnnise festivali tulemused selgusid pärast kella 15. Kõige väiksemate ehk 1.-3.klasside ansamblite kategoorias anti välja esimene ja teine koht. Parimaks hinnati Mari-Liisi laululapsed (juhendab Mari-Liis Rahumets Viimsi huvikoolist Collegium Erudtitionis). Saue poistekoori ansambel (juhendab Elviira Alamaa) saavutas kolmanda koha.

Sauelaste edu jätkus 4.-5. klasside vanuseastmes. Esikoht läks Saue gümnaasiumi tütarlaste ansamblile (juhendaja Grete Põldma). Saue poistekoori ansambel (juhendaja Elviita Alamaa) saavutas pronkisikoha. Nende vahele jäi ansambel Säde Rae huvialakoolist (juhendaja Külli Ovir).

6.-7. klasside ansamblitele esikohta välja ei antud. Teise koha preemiaid jagasid Heli laulustuudio ansambel Kehrast (juhendab Heli Karu) ning Saue poistekoori 6.-7. klasside ansambel. Kolmas oli ansambel Pärlid Arukülast (juhendab Külli Ovir).

8.-9. klassidest oli taas parim Saue, täpsemalt ansambel Hetk gümnaasiumist (juhendab Grete Põldma). Kahvatumad “medalid” said Helilased Rae huvialakoolist ja Heli Karu stuudio ansambel.

Kõige vanematest ehk gümnasistidest võttis peapreemia Sosin Rae huvialakoolist (juhendab Külli Ovir, kitarril Juhan Trump). Järgnesid Saue noorte meeste kooriansambel (juhendab Elviira Alamaa) ning Piret Puusta juhendatav Tabasalu ansambel. Eripreemiana said parimad juhendajad ehk Grete Põldma ja Külli Ovir Mari Amori kirjutatud mudilaskooride laulu “Jõuluvana öötöö”. Lugu on kirjutatud tellimustööna Harjumaa vokaalansamblite festivali parimatele õpetajatele.

Konkursi korraldasid Saue vallavalitsus (Kaija Velmet ja Kristiina Hunt) ja Saue valla kultuurikeskus (Ingrid Novikova), toetas Harjumaa Omavalitsuste Liit.

Kaija Velmet ütles, et osavõtt jäi küll läheneva üldlaulupeo pärast veidi kesisemaks, kuid ansamblite tase oli hea. “Peab ise esinema ja teisi kuulama. Ise võime arvata, et oleme küll suured ooperisolistid, aga tõenäoliselt siiski pole,” arutles Velmet.

Valdavalt lauldi Laagris eesti keeles, kuigi juhend lubas ühte lugu esitada ka muusikute emakeeles. “Kõik sujus hästi, korraldus oli hea ning HOL palus meil korraldada ka järgmise aasta festival. See on Laagris järjest juba kuues,” lisas kultuurijuht.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.