Parimad kooliteatrid tegutsevad Kostiveres ja Viimsis (0)
Tublim põhikooli trupp “Eksperiment” Viimsist. Neid juhendab Külli Täht.Tublim põhikooli trupp “Eksperiment” Viimsist. Neid juhendab Külli Täht. 
Reede õhtul ja laupäeval Arukülas peetud Harjumaa kooliteatrite festivalil osales seekord 15 truppi ja näiteringi. Kahe peapreemiaga läksid koju Viimsi noored, algkoolidest olid parimad Kostivere lapsed.

Seekordset teatripäeva korraldas 28. ja 29. märtsil MTÜ Aruküla kultuuriselts. Lisaks kultuurijuht Garina Toomingasele kuulusid toimkonda Ingrid Teino, Maarja-Ly Teino, Henry Kari, Anu Nõlve. Varem on maakonna kooliteatrid võistelnud Arukülas aastal 2006.

“Kokku osales 15 truppi. Enim ehk üheksa oli neid põhikoolidest. Algkoolide ja gümnaasiumite truppe või ringe oli kolm pluss kolm,” ütles Toomingas Harju Elule. Omavalitsustest oli enim truppe ehk neli kohal Rae vallast.

Vähe gümnasiste

Milline oli noorte näitlejate mängutase ning kes üllatas meeldivalt? Seda hindas žürii, koosseisus Kristiina Oomer, Anne Paluver, Toomas Lõhmuste ning Ivo Eensalu. ERRi raadioteatri juhi Toomas Lõhmuste kinnitusel on Harju maakond tugevate kooliteatri traditsioonidega piirkond. Läbi aegade on riigifestivalidel pärjatud Kolga, Viimsi ja Jüri koolide truppe.

Seekord üllatas Lõhmustet, et gümnaasiumiosas tuli mõõtu võtma vaid kolm truppi. “Ilmselge märk sellest, et tolles vanuseastmes on atraktiivsemaid ahvatlusi ja võimalusi oma temperamenti suunata. Päris mitmes etenduses oli läbiv teema virtuaalmaailma kõikeneelav motiiv. Ju see on ka noortel endil hingel, mitte vaid juhendajate mure,” ütles teatrimees Harju Elule. Kokkuvõtvalt oli tal kahel kevadpäeval võimalus näha teatrit n-ö seinast seina.

Lust ja väärttekstid

“Ei ole midagi parata, kooliteatri aluste aluseks on siiski avara mõtlemise ja erksa maailmatunnetusega juhendaja. Kindlasti on kooliteatri eelis ka see, et saab süvitsi tegeleda väärttekstidega. Need leiavad kooli üldprogrammis vaid põgusat tähelepanu,” märkis Lõhmuste.

Väärttekstiga paistis tema kinnitusel eriti silma Viimsi kooli näitetrupp Külli Tähe juhendamisel. Põnev rühmatöö tuli Jüri Gümnaasiumi trupilt „Vaba valik“ Rasmus Onkeli juhendamisel.

Meeldejäävaid näitlejatöid ja suurepärast huumoritunnetust pakkus žüriile ka Viimsi kooli trupp KOKK Eva Kalbuse juhendamisel. Samuti Kolga kooli “Kohalolijate” trupp. “Võltsimatut lusti ja elutervet huumorit pakkus Neeme kooli trupp etendusega “Keisri uued rõivad“,” kiitis Lõhmuste.

Parimad Harju kooliteatrid
· Algklassid: peapreemia Kostivere laste teater, etendus U. Leies “Trips, Traps, Trulli suvepäev”. Juhendaja Kersti Laanejõe. Tema oli ka parim lavastaja.
· Parimad näitlejad: Kreete Liina Kreen (Kostivere) ja Sanne Säär (Kolga)
· Põhikoolid: peapreemia Viimsi kooli trupp “Eksperiment”, etendus trupi omalooming“Mina. Tema. Nemad”. Juhendaja Külli Täht. Tema oli ka parim lavastaja.
· Parimad näitlejad: Kaili Kirt (Loo) ning Siim Maran (Kolga).
· Gümnaasiumid: peapreemia Viimsi näitetrupp “KOKK“ etendusega “Igavus- suvagI”. Juhendaja Eva Kalbus. Tema oli ka parim lavastaja.
· Parimad näitlejad: Jessica Kari ja Rhett Kütsen (mõlemad Viimsist).

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.