Paldiski tähistas 301. sünnipäeva grillimise, laada, spordi ja lauluga (0)
Article title
Grillimismeeskond Lääne-Harju vallavalitsus – haldusosakonna juhataja Ahto Pärnamets, vallavanem Jaanus Saat, vallavanema nõunik Anneli Lääne ja abivallavanem Erki Ruben. Kaane taga peidab end vallasekretär Anti Pärtel

20. juulil tähistati Paldiski linnapäeva üritustega, mis algasid hommikul kell üheksa ja kestsid hilisööni. Tavapärase laada kõrval peeti meeleolukas grillfest, ent mängiti ka korvpalli ja võrkpalli. Õhtul oli kõigil võimalus nautida kontserte, kus astusid üles tähed nii kodu kui välismaalt.

Esimest korda peetud “Paldiski meistrivõistlusi grillimises” vedas Auris Rätsep, kes oli sarnastele ettevõtmistele kahekümne aasta eest Haapsalus aluse pannud. Programmi kuulusid kotletivoor, üllatusvoor ja sõuvoor.

Võistlustulle asus seitse meeskonda: Lääne-Harju vallavalitsus, Azotize appetisers, Rein&Co, Paldiski Kodutütred ja Noored Kotkad, Kõhutunne, Paldiski Segakoor ning Alexela&Paldiski Ettevõtjate Liit.

Nagu Manchesteri eeslinn

Lääne-Harju valla juhtkond oli tulnud grillima eesotsas vallavanemaga. “Vallavalitsuse telgis saab ennast kirjutada valda sisse. Me pakume sellist võimalust. Kõik, kes ennast valda sisse kirjutavad, saavad ka väikese meene,” ei unustanud Jaanus Saat avakõnes mainimata jätta.

Azotise appetisersi moodustasid Ämarist kohale sõitnud Briti kuninglike õhujõudude esindajad. Neist Sam Mitchell ütles Harju Elule, et ega Eesti Suurbritanniast väga erinev ei olegi – Paldiski meenutavat talle mõningaid Manchesteri eeslinnu. “Siin on hea aega veeta.”

Sugugi mitte kõik grillijad ei olnud Lääne-Harju vallast. Reigo Karu, Jane Alber ja Rein Põdra, kes tegutsesid Rein&Co sildi all, olid hoopis Tartu- ja Põltsamaalt. “Oleme ka varem grillimisvõistlustel käinud. Ilus ilm, miks mitte,” arvas Karu.

Auhindamisel selgus, et Rein&Co kolme vooru üldarvestuses “Paldiski meistrivõistlusi grillimises” ka ära võitis. Lisaks aukirjadele ja õllekastile ootab neid nüüd osalejapääse järgmise aasta suvel Pärnu Vallikääru aasal peetavale rahvusvahelisele grillimisvõistlusele.

Mis konkreetselt ikkagi võidu andis? “No meeskond, meeskonna koostöö,” arvas Alber.

Mõnus laadamelu

Paldiski päevaks oli registreerinud end 125 laadakauplejat. “Kõige paremini läheb müügiks värske lõhe, siis kuumsuitsutatud ahven ja heik,” ütles Mati kalapoe müügitelgis askeldav Helgi Tõnts.

“Üks-kaks kala ostetakse korraga. Kala on kallis,” tunnistas Tõnts samas. Kalli kala näiteks tõi ta sellesama 13,5 eurot maksva värske lõhe filee, mida oli eelnevalt kiitnud.

Kui nõukogude ajal maksis kann kalja kolm kopikat, siis Paldiski laadal märkas silm kolm eurot maksvat külma käsitöökalja pudelit. “See on tehtud Vääna-Jõesuus Raudala talu teavitatud koduköögis. Kasutame hästi head vett ja rukkilinnaseid,” selgitas talutütar Elisabeth Hunt.

“Kui ma ise kalja joon, siis mitu kruusi korraga. Mulle meeldib kalja kõrvale võtta värskelt hapendatud kurki,” lisas talutütar.

Laada kõrval tutvustas kapten Loe Dominic Sillat – eksootilisest nimest hoolimata ehtne eesti mees – huvilistele Californias toodetud Robinson R44 helikopterit, mida kaitseväel on kokku neli, kõik Ämari lennuväebaasis. Relvi Robinson R44 küljes ei ole, küll tehakse sellega vaatluslende, ripplastiga lende, formatsioonlende, eskortlende ja snaiperlende.

Et kopteril on vaid üks mootor, ei saa sellega aidata merehädalisi, sest kopter võib ise merehätta jääda. “Kui räägime päästest, siis sageli on politseiamet meid palunud appi näiteks seenelisi metsast otsima. Seenehooaeg on tulemas. Tõenäoliselt ka see aasta on meil tööpõldu selles valdkonnas oodata,” arvas kapten Sillat.

Sport ja laul

Pärastlõunal alustati vallamaja taga korvpalli- ja Alexela Arenal jalgpallivõistlustega. “Väga halvasti mängivad, aga mulle meeldib. On huvitav jalgpall,” arvas jalgpallikohtunik Igor Aleksandrov oma hoolealuste kohta.

Mängud mängitud, jõuti ka siin auhindadeni. Korvpallurite viiest võistkonnast parimaks tunnistati Paldiski KK Villem Rock. Jalgpallurite viiest võistkonnast edukaim oli Concrete. Välkusid nii medalid kui karikad.

Järgnevalt esinesid Paldiski Segakoor ja rahvatantsurühm Lepalind. Siis laulsid Igor Marhai ja Konstantin Baimagbetov. Neile järgnes noortebänd Both Arms Broken.

“Esmakordselt esineb Paldiskis 2 Quick Start ja esmakordselt esineb Paldiskis Sveta,” rõhutas vallavanem Jaanus Saat.

Nimetatud artistide rolliks oli Paldiski linnapäevale meeleolukas punkt panna.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.