Paldiski ettevõtjad tahavad Vene laiusega raudteed (0)
Paldiski Ettevõtjate Liit (PEL) saatis pöördumise majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile seoses plaaniga rajada Tallinna ringraudtee koos Rail Balticuga.

Kuivõrd päevakorda on tõusnud Tallinna ümbersõiduraudtee rajamine koos Rail Balticu kiirraudteega, kardavad Paldiski sadamat ja raudteed kasutavad ettevõtted, et ringraudtee rajamine 1435 mm ehk nn Euroopa laiusega tekitab neile lisakulusid.

“PELi liikmetel on vajadus võtta vastu raudteekaupu, mis tulevad Paldiskisse mööda 1520 mm laiusega raudteed (Narva, Koidula ja Valga suunalt). Paldiski ühendamine läbi 1435 mm raudtee Rail Balticaga ei saa asendada 1520 mm laiusega ühendust. Potentsiaalse turumahu vähesuse tõttu on kaupade saatmine Paldiskisse mööda 1435 mm raudteed ainult lisavõimalus, mis osade kaupade puhul ei ole majanduslikult otstarbekas, kuna tekivad ajalised ja rahalised lisa kulud. See omakorda vähendab ettevõtete konkurentsivõimet,” kirjutas ministrile PELi tegevjuht Ester Tuiksoo.

Samas toetavad Paldiski ettevõtjad riigi plaani ühendada Paldiski nii riigisisese kui rahvusvahelise raudteega ning Tallinna ringraudtee rajamist Lagedilt Saueni.

Et omi ettepanekuid tutvustada, soovitab PEL lähiajal kokku kutsuda ümarlaua ringraudtee ehitusest huvitatud osapooltega.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.