Noored metsa kettaid viskama (0)
Viimastel aastatel on Eestis väga trendikaks sportmänguks kujunenud kettagolf. Põhimõttelt tavalisele golfile sarnanevat mängu tutvustati Saue linna noortele. Ühtlasi plaanitakse Sauele rajada maakonna järgmine kettagolfi park.

Esmaspäeva pärastlõunal tuli Saue linna noortekeskuses suurematel ja väiksematel lastel jätta katki tavapärane piljardi- ja kullimäng. Külla tulid Saue linnavolikogu esimees Valdis Toomast ja Keila linnavalitsuse spordi- ja kultuurinõunik Jaanus Väljamäe, unhealthy kes tutvustasid populaarset sportmängu kettagolf.

Kui viis–kuus aastat tagasi olid Eestis vaid üksikud kettagolfi rajad ja mängijad, generic siis tänane olukord on palju elujõulisem. “Sportlikul tasandil on mängijaid kuni 4000. Vähemalt sama palju huvilisi käib niisama mängimas,” rääkis Jaanus Väljamäe, kes tuli eelmisel aastal Eesti kettagolfi meistriks.

Kui Väljamäe kaheksa aastat tagasi Keilasse riigi kolmanda kettagolfi raja ehitas, oli ta aasta otsa ainuke mängija. “Paljud arvasid, et kettagolfi korvid on mõeldud loomasöödaks, kuhu võib panna heina ja käbisid,” meenutas ta

Täna on Eestis radu ligi 65, eelmisel aastal lisandus 20 rada. Sellest hoolimata tuleb Väljamäel nüüd mängimiseks aega varuda, sest lisaks temale tahavad ka teised 100–120 mängijat Keilas kettaid visata.

Harjutades põhiviset

Saue noored said harjutada puttimist ehk lühikest viset, mida tehakse 10 või vähema meetri kauguselt korvist. Viske eesmärk on saada ketas korvi kettide vahele. See on mängu üks põhivise. Lisaks puttimisele on olemas veel kesk- ja pikkvise, kuid neid tuleb ohutuse mõttes välitingimustes harjutada. Kettatüüpe on erinevaid, mõni on raskem ja teravam kui teine.

Laste seas leidus neid, kes olid kettagolfi varem proovinud. Nemad viskasid kettaid ka silmnähtavalt paremini. 13-aastane Enrico oli sportmängu eelnevalt proovinud Keilas. “Kas mäng nüüd just noortele peale läheb, aga mu 20-aastasele vennale meeldib see küll väga,” ütles Enrico. Kui kettagolfi rada peaks kunagi tekkima Saue linna, käik Enrico seal meeleldi.

Mäng viib noored metsa

Valdis Toomasti sõnul plaanitakse kettagolfi rada rajada Sauele Jaanituleplatsi kõrvale, et sportmäng ei segaks ega ohustaks teisi looduses viibijaid. “Saime riigikogust katuseraha 5000 eurot, et rajada kettagolfi park,” rääkis Toomast. Esialgsete plaanide järgi peaks park valmima kevadeks.

Jaanus Väljamäe sõnul on kettagolf suurepärane moodus tuua noored mehed metsa. “Kepikõnd ei ole atraktiivne, küll aga kettagolf,” ütles Väljamäe, kelle sõnul käivad spordiala harrastamas just IT-valdkonna töökollektiivid.

Kettagolfis pole tähtis tase. Võta taldrik ja viska. Hasart tekib kergelt. Aga tasub ette vaadata, kettad võivad metsas kergelt kaduda.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.