Naissaarel taastatakse rongisõit (0)
Petka rongis.Petka rongis. 
12. augusti Harju Elu kirjutas Naissaare raudteest, sickness millel turistide veo politsei reisjate veo ohutuse nimel ära keelas. Artikkel tekitas lugejate hulgas elavat vastukaja.

Toimetusse tuli ka mitmeid kirju, drugs kus soovitati hakata allkirju ja raha koguma raudtee taastamiseks. Harju Elu pöördus haldusminister Arto Aasa poole palvega, et riik leiaks võimaluse Naissaarel kitsarööpmeline raudtee taastada – on ju see Naissaare üks sümboleid ja atraktsioone. Haldusminister Arto Aas, külastades väikesaarte programmi käigus Pranglit, uuris olukorda ka naissaarel ja saatis toimetusele alljärgneva vastuse:

„Prangli külastuse eesmärk oli saarega tutvumise kõrval ka soov arutada väikesaarte seadust ja riiklikke toetusprogramme kohaliku omavalitsuse ning kogukonna esindajatega. Saada vahetut infot, kus riik saaks õla alla panna saarel elu ja tegevuste toetamiseks. Prangli saare külastus jättis väga positiivse mulje. Selgelt oli näha, et Prangil toimuv läheb korda nii saare kogukonnale kui Viimsi vallajuhtidele. Arutasime mitmeid plaane, mida riik ja vald saavad koostöös ellu viia, näiteks sadama arendamiseks.
Saare elanikud soovisid saada tuge koolile ja paremat laevaühendust suvisel turismihooajal, aga eelkõige tunti puudust ettevõtlikest inimestest.
Naissaare rongiühenduse kui turismiatraktsiooni olemasolu saarel on väga oluline. Viimsi vallavalitsuse liikmed kinnitasid mulle, et nad on juba asunud tegutsema selle nimel, et Naissaarel olevat raudteed saaks kasutada turistide veoks.“

Igal juhul kajastab Harju Elu toimetus Naissaare raudtee taastamise käiku.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.