Millal sõidab rong Haapsallu? (0)

Vastab Riho Vjatkin, Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht

Eesti Raudtee kuulutas välja Turba-Ellamaa raudteelõigu projekteerimistööde hanke. Mida on tarvis rajada?

Raudtee on astumas jõudsalt edasi järgmiste sammudega, et taastada raudteetaristu Haapsalu liinil. Peale Riisipere-Turba lõigu rajamist eelmisel aastal alustati järgmiste töödega, milleks on projektlahenduste väljatöötamised kuni Rohukülani. Esimene etapp sellest on Turba-Ellamaa lõigu projekteerimine. Selle tarbeks kuulutasime välja projekteerimistööde hanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 30. septembrini. Turba ja Ellamaa vahelise raudteelõigu pikkus on pisut üle viie kilomeetri.

Raudteelõigu projekteerimistööd hõlmavad muldkeha, rööbastee, ülesõitude, ülekäikude, ooteplatvormi ja viadukti projekteerimist. Lisaks tuleb rekonstrueerida raudteelõigule jäävad olemasolevad truubid ja sillad. Uus viadukt rajatakse üle Haapsalu maantee olemasoleva ajaloolise Turba-Haapsalu tee koridori.

Kui kaua projekteeritakse?

Peale hankemenetlust on plaanis projekteerimisega alustada tänavu neljandas kvartalis ning tööd kestavad järgmise aasta teise kvartalini.
Turba-Ellamaa lõigu ehitus sõltub rahade eraldamisest riigi poolt. Hetkel on meile antud ülesanne ja rahad projekteerimise tarbeks.

Ehituslikus mõttes oleks tõesti parem rajada lõik ikkagi Ristini välja. Mõne kuu pärast on meil plaanis välja minna ka järgmise etapi projekteerimise hankega, mis olekski siis Ellamaast Ristini.

Hetkel käibki Lääne-Nigula vallaga projekteerimistingimuste kooskõlastamine. Kogu Turba-Haapsalu liini taastamise projektiks on olemas rahalised vahendid ehk kaks miljonit eurot.

Millal jätkuks ehitus Haapsaluni ja edasi Rohukülla?

See sõltub jällegi riigi suunistest, meie oleme valmis vastavalt sellele tegutsema. Selleks, et ehitada, on esmajoones riigil vaja tagada rahalised vahendid.

Riisiperest Haapsallu sõitis viimane reisirong veerand sajandit tagasi ehk 22. septembril 1995. Pärast seda jäi liinile vaid kaubavedu, kuid sajandi alguses võeti raudtee üles. Mullu detsembri alguseks taastati 6,5-kilomeetrine lõik Riisiperest Turbani. Sealt edasi Haapsaluni jääb ehitada veel 46,4 kilomeetrit raudteed.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.