Meeste mänguasi nr 1 nüüd ka Tapurlas (0)

Kes põnevat ja harivat telesaadet “Galileo” jälgib, see ka teab, et maailmas peetakse suurte meeste mänguasjaks number 1 imeekskavaatorit BATEMAG, mis on mõeldud mägijõgede, väikesadamate, lautrikohtade ja muude raskesti ligipääsetavate paikade süvendamiseks ja kalade kudemispaikade taastamiseks. Nüüd on see Itaalias valmistatud suurte poiste mänguasi ka Harjumaal Tapurla sadamas. Esialgu küll Itaalia spetsialistide kontrolli ja seadistamise all. 23. jaanuaril esitleb omanik, Harjumaa Kalandusühing, juba töötavat masinat Tapurla sadama süvendustöödel.

“Eestis ega minu teada mujalgi Baltimaades teist sellist ekskavaatorit ei ole. See masin läheb läbi igalt poolt, ronib ise vajadusel ka autokasti. Ostsime selle just väikesadamate süvendamiseks ja kalade kudemispaikade taastamiseks,” kõneles Harju Kalandusühingu juhatuse esimees Kaido Vagiström.

Kõigist teistest analoogsetest masinatest erineb BATEMAG ka oma määrdeõlidega – need on vees lahustuvad, ei reosta õlilekke puhul loodust.

Loomulikult ei ole ükski õige meeste mänguasi odav – BATEMAG maksab 275 880 eurot, millest kalandusühing pidi tasuma 20% ehk 55 176 eurot. Ülejäänud raha tuli Euroopa Liidust. Aga ka selle 55  176 eurot loodetakse Kaido Vagiströmi kinnitusel tagasi teenida – masin hakkab jõgesid puhastama ja sadamaid süvendama üle Eesti.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.