Masuudireostuse jäägid Lääne-Harju valla rannikul (0)
Article title
Keskkonnaameti kontrollkäik rannikualadel.

Eelneva nädala neljapäeval tuvastati Lääne-Harju valla rannikuäärsetelt aladelt masuudireostuse jääke.

Keskkonnaamet kontrollis saabunud teadete põhjal rannaalasid Keibul, Alliklepal, Pedasel, Kurkse sadamas ja Paldiski lõunasadamas, Laulasmaal, Paldiski ning Türisalu panga all.

Üle vaadati ka Tallinnast ida pool paiknevad rannaalad Salmistus, Kaberneemes ja Ihasalus, kus reostust ei tuvastatud.

Tihedamalt leiti naftaprodukti täppe Paldiski poolsaare tipus, kus masuuditükid paiknesid mõnes kohas paari meetri laiustel ribadel ning ka rannakivide vahel. Väiksemaid reostuse jääke leiti ka Türisalu panga alt, millest enamus ära koristati.

Leiust võeti ka proov, mis viidi Eesti Keskkonnauuringute keskuse laborisse. Proovi võrreldi Vormsi ja Hiiumaa randadesse jõudnud naftaproduktiga.

Tallinna suunas liivarannal reostust ei tuvastatud.

„Kontrollkäikudel ulatuslikku reostust ei tuvastatud ning suure osa rannal hajali leidunud reostusetükkidest korjasid inspektorid juba kontrollkäikude ajal kokku. Vähesel määral reostust veel rannal leidub. Laborianalüüs kinnitas, et Lääne-Harju rannikule jõudnud reostus on seesama raske kütteõli, mis reostas Vormsi ja Hiiumaa rannikut,“ ütles Keskkonnaameti Harjumaa järelevalvebüroo juht Tarmo Tehva.

Reostuse jäägid korjati kokku. Fotod keskkonnaamet 

Rannaalad kontrolliti üle ka Haabneemes, Püünsis, Pringis ja Rohuneemes, Haabneeme rand oli ainus, millelt leiti väike masuuditükk.

„Reostus ei olnud küll ulatuslik, kuid siiski tehti üleskutse valla hoolivatele elanikele koldeid märkama ja masuuditükke kokku korjama tulla,“ sõnas Lääne-Harju vallavalitsuse keskkonna- ja ehituse osakonna juhataja Kerli Lambing. „Päästeamet koordineerib koristust ning vald panustab omalt poolt. Laupäeval ja pühapäeval tegime ühise jalutuse ning korjasime veel viimaseid jääke kokku. Praeguseks hetkeks teateid uute kollete kohta tulnud ei ole.“

Kõikidele koristustöid puudutavatele küsimustele saab sel nädalavahetusel ööpäevaringselt vastused Lääne-Harju vallavalitsuse telefonilt 677 6910.

Täiendavate masuuditükkide leiukohtade avastamisel palutakse inimestel sellest jätkuvalt teada anda riigiinfo telefonil 1247.

Päästeamet, Keskkonnaamet ja Lääne-Harju vallavalitsus jätkavad rannikuäärte seiramist, et võimalikku lisareostust tuvastada ning korjetöödega jätkata kohe, kui selleks vajadus tekib.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.