Majutusasutustes peatunud turistide arv kasvas septembris 3 protsenti (0)
Statistikaameti andmetel peatus augustis majutusettevõtetes 342 000 turisti, mida on 3 protsenti rohkem kui aasta varem samas kuus.

Siseturistide arv suurenes nii eelmise kui ka üle-eelmise aasta augustiga võrreldes, välisturiste oli varasemast jätkuvalt vähem, teatas statistikaamet.

Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul elavnes turism Eestis siseturistide arvelt. “Viirusest tingitud piirangud olid leebed ning inimesed reisisid kodumaal järjest rohkem. Siseturiste oli mulluse augustiga võrreldes 12 protsenti enam ja nende ööbimiste arv suurenes 11 protsenti. Kriisieelse, 2019. aastaga võrreldes oli neid lausa 21 protsenti rohkem,” lausus Laurmaa.

Majutusettevõtetes peatus kokku ligi 245 000 siseturisti, kes veetsid seal 418 000 ööd. Siseturistidest 70 protsenti märkis oma reisi eesmärgiks puhkuse ja 17 protsenti töö. Kõige rohkem ehk 20 protsenti siseturistidest peatus Harju maakonnas, 18 protsenti Pärnu, 10 protsenti Tartu ja Ida-Viru ning 9 protsenti Saare maakonnas.

Välisturiste saabus Eestisse oluliselt vähem kui kriisieelsel 2019. aasta suvekuul ja ka eelmise aasta augustis. Majutusettevõtetes peatus 97 000 välisturisti, mida oli 66 protsenti vähem kui ülemöödunud ja 13 protsenti vähem kui eelmise aasta augustis.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.