Maja Saku südames väärib oma ostjat (0)

Saku on elukohana kindlalt esimeste seas – väike kogukond loob turvatunde, rohelus annab ideaalsed võimalused noortel peredel lapsi kasvatada, sportida, vanemaealistel lihtsalt jalutada, nautida.

Pealegi – kõik on käe-jala juures: kauplus, kool ja lasteaed on mõne minuti jalutustee kaugusel nii nagu bussi- ja rongipeatuski. Sealt aga Tallinnasse tööle – vaid veerand tunniga. Kes pakub paremat?

Ometi oli Sakul ka suur puudus: kolmekümne aasta jooksul polnud idüllilise aleviku keskele kerkinud mitte ühtegi kortermaja. Ühest küljest on see halb – inimestel pole olnud võimalust hea elupaiga valikuks, teisest küljest aga – Saku rohelusse pole tekkinud ülerahvastust. Oluline on see eriti nüüd, mil maailm aina rohkem kõneleb koroonaviiruse püsimisest…Nüüd on Saku “ehitusviga” parandatud, Juubelitammede tänavas, otse Saku südames, vastavalminud vallamaja kõrval – olgu öeldud, et ehitajagi oli üks, Nordlin Ehitus OÜ – sai juulis valmis 24 korteriga elamu. Ei saa saladust pidada, 11 korterit on juba müüdud.

Planeeringu sõbralikkus

Mis on siis peale ideaalse asukoha see, mis vastvalminud majas inimesi võlub? Kahe trepikojaga maja on neljakordne, millest esimene korrus on parkimiskorrus, kolmel aga paiknevad korterid, kummaski trepikojas 12. Ühetoaliste korterite suuruseks on 36 m2, kahetoalistel 47,6 m2, kolmetoalistel 61 m2 ja neljatoalistel 73 m2. Võiks ju mõelda – neljatoaline korter ja 73 m2, pole just väga suur? Aga arhitektid on maja planeerinud nii, et see 73 m2 on ainult “kasulik pind“, hõlmates elu- ja magamistoa ning tualettruumi. Koridoridele kulutatud pinda praktiliselt polegi.

Mis aga maja nii seest kui visuaalilt eriliseks teeb, on terrassid ja rõdud. Teise ja kolmanda korruse korteritel on suured terassid, 28 m2, kolmanda ja neljanda korruse rõdud on pindalaga 4–10 m2. Ja jälle pean ma kiitma meie arhitekte: maja on osatud planeerida nii, et iga korteri igast toast on pääs rõdule, mis iseenesest mõista jäävad maja lõunapoolsesse külge. Põhjamaa inimene tahab ju päikest!

Moodne maja on ökonoomne

Tänapäeval, mil eluruumide kütmine aina kerkivate hindadega paneb ka jõukama mehe küttesüsteemi efektiivsusele mõtlema, võib kohe öelda – Saku maja elanik seda tegema ei pea, tublid insenerid on mõelnud elanike eest. Maja energiaklass on “B” ja sooja saab aleviku tsentraalsest kaugküttest, korterites endas on aga vesipõrandaküte ja tubades temperatuuriandurid. Lisaks on igal korteril oma soojusvahetiga ventilatsioon, nii et iga korteri ventsüsteem on autonoomne ja saab juhtida otse korterist. Tallinna linnaski pole palju maju, kus kütte- ja ventsüsteem nii ökonoomne ja elanikusõbralik on.

Kodu nagu kindlus

Millega üllatab huvilist, tulevast korteriperemeest see ainulaadne maja veel? Autoga maja esimese korruse parklasse jõudnut ootab lift, et sõidutada ta õigele korrusele. Peagi leiab tulija end heledates toonides seinte ja naturaalparketiga kaetud põrandaga korterist, absoluutse vaikuse keskelt. Saku on teadagi vaikne alevik. Kiviseinad muudavad aga selle maja korterid eriti privaatseks.

Ka tubade vaheseinad on kivist – mitte küprokist! – ning krohviga kaetud. Nii et löö trummi või pilti seina – kõik on lubatud ja võimalik, sinu kodu on sinu kindlus. Iga korteri juurde kuulub ka panipaik ja parkimiskoht.

Loomulikult on ka esik ja vannituba plaaditud (ainult omaniku maitse järgi valitud köögimööbel ootab veel paigaldamist). Nii et võib öelda – sisuliselt on korterid sellises valmiduses, et inimesed saaksid notari juures, peale tehingu sõlmimist, koheselt võtmed kätte. Ruutmeetri hind algab ühetoalistel korteritel 72 900-st, kahetoalisel 99 900-st, kolmetoalisel 124 900-st ja neljatoalistel 161 900-st eurost.

Pole mingit põhjust arvata, et ka kangeim kriis selle maja hindu suudaks eriliselt kõigutada. See kinnisvara on vastupidav igasugustele mõjudele. Nii et sinna rahapaigutus on ühtlasi ka investeering.

Kui sa tunned, et mõni neist ilusatest, mugavatest, ökonoomsetest ja kaasaegsetest korteritest võiks kuuluda just sulle, vaata lisainfot www.juubelitammede.ee või võta meie maakleriga ühendust ja registreeri end kliendipäevale. Need toimuvad neljapäeviti kell 16–19. Aga ära liialt kaua mõtle, suur osa korteritest on juba müüdud!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.