Maardu ekslinnapea eitab poliitilist survet (0)
Nikolai Vojeikin valiti Maardu linnapeaks möödunud aasta 20. oktoobril toimunud kohalike omavalitsuste valimiste järel. Läinud neljapäeval esitas aasta ja kaks nädalat ametis olnud Nikolai Vojeikin kõigile suureks üllatuseks tagasiastumispalve.

Üllatusena tuli see ka tema kolleegidele Harjumaa Omavalitsuste Liidust (HOL), sest veel ülemöödunud kolmapäeval, 19. novembril, mil toimus HOLi volikogu, kus valiti uusi juhatuse liikmeid, ei teadnud keegi Vojeikini tagasiastumisest midagi. Maardu linna volikogule esitas mees oma lahkumisavalduse 20. novembril. Viis päeva hiljem see ka volikogu poolt rahuldati.

“Maardu on väga omamoodi, paljurahvuseline linn, mida pea kakskümmend aastat juhtis praegune volikogu esimees Georgi Bõstrov. Loomulikult linna kodanikud, ka linnavalitsuse ametnikud, harjusid tema juhtimisstiiliga. Minul oli ja on teine stiil. Ja tundsin, et inimesed ei ole seda päris omaks võtnud,” tunnistas järgmise aasta jaanuaris 65-aastaseks saav Nikolai Vojeikin. “Mingit poliitilist survet mulle kellegi poolt ei olnud. Tahan Bõstrovi ja volikogu tänada koostöö eest.” kinnitas Vojeikin.

“Ega volikogu Vojeikinile midagi ette ei heitnud. Alati võib linnapeaga norida, aga ühtegi tõsist etteheidet meil Nikolaile ei olnud,” lausus linnavolikogu aseesimees Leo Reponen.

Volikogu hääletas ka üksmeelselt (kolm liiget jäid erapooletuks) Vojeikinile kompensatsiooni maksmiseks kolme kuupalga ulatuses. Maardu linnapea palgaks on volikogu poolt määratud 2650 eurot kuus.
Sotsiaaldemokraatide juht Maardus Eve Kislov kinnitas, et nendele Vojeikiniga koostöö meeldis, tagasiastumine tuli üllatusena.

Linnapea kohuseid täidab volikogu otsusega senine aselinnapea Rein Meel. Ka HOL peab kogunema Vojeikini asemel uut juhatuse liiget valima.

Kinnitamata andmetel võib linnapeaks taas saada volikogu esimees Georgi Bõstrov, kes septembris tähistas oma 70. sünnipäeva.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.