Maailma digitiigrid Eesti ja Singapur sõlmisid digikoostöö kokkuleppe (0)
Article title
Foto MKM

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt kohtus sel nädalal Singapuri side- ja teabeminister Josephine Teoga, kellega arutati digiriigi lahenduste, uute tehnoloogiate ja küberturvalisuse üle ning allkirjastati digikoostöö memorandum.

Minister Suti sõnul on Eesti ja Singapuri vahel tihe suhtlus, eriti just digiriigi lahenduste teemal. “Oleme mõlemad riikidena maailmas digivalitsemise eesliinil ja oleme pidevalt üksteiselt õppinud, samuti küberturvalisuse alal suhtlust alustanud. Tahame neid liine nüüd süvendada ja samas täiendada sisulise partnerlusega kahe riigi tehnoloogiasektorite ja -kogukonna lähendamiseks,” märkis Sutt.

Kohtumisel allkirjastati kahe riigi vaheline uus digikoostöö memorandum, mis avab riigile ning erasektorile võimalusi tihedamaks koostööks Singapuriga digiriigi, uute tehnoloogiate kasutuselevõtu, küberturvalisuse ning digimajanduse teemadel. Suti sõnul on Singapur oma suuruse kohta Eesti jaoks üks olulisemaid kaubanduspartnereid regioonis, kuid sealsele turule on Eesti ettevõtetel küllaltki raske siseneda.

“Eesti tehnoloogiaettevõtted on sealsest turust huvitatud, lisaks on Singapur üks e-residentsuse olulisi sihtriike, et pakkuda sealsetele ettevõtjatele mugavamat võimalust Euroopa turul tegutsemiseks. Sõlmitud koostöölepe avab meie ettevõtetele taas uusi uksi ja saame ühiselt mõlema riigi digivalitsemise lahendusi ja teenuseid arendada, aga ka maailma küberturvalisemaks muuta,” rääkis Sutt.

Minister Tao oli visiidil Tallinnas, et osaleda Tallinn digitippkohtumisel. Lisaks kohtus Tao reisi jooksul mitmete tehnoloogiaettevõtetega. Eesti MKM-i ja Singapuri Side- ja Teabeministeeriumi vahel on koostöökokkulepe olnud juba aastast 2015, tegemist oli selle uuendamisega.

Lisainfo Laura Laaster, MKM avalike suhete osakonna nõunik, 518 9611, laura.laaster@mkm.ee

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.