Luminor: Baltikumi populaarseim automudel oli Toyota Corolla ja traktor John Deere (0)

Luminor Liisingu andmete kohaselt ostsid Balti riikide elanikud ja ettevõtted eelmisel aastal peamiselt Jaapani tootja Toyota autosid.

Sarnane trend on jätkunud ka tänavu. Populaarseim automudel oli Toyota Corolla, millele järgnes Toyota RAV4. Põllumajandusmasinate hankimisel olid ülekaalus John Deere’i traktorid.

“Meie statistika järgi ostsid inimesed eelmisel aastal enamjaolt Jaapani tootja Toyota autosid ning need on populaarsed ka praegu. Enimostetud automudel oli Toyota Corolla,” ütles Luminori Liisingu juht Andrus Soodla. “2019. aastal oli enimostetud automudel Toyota RAV4, mis langes 2020. aastal teisele kohale. Nissan Qashqai tõukas Dacia Dusteri neljandale kohale, samas kui Renault Trafic tõusis 2019. aasta kuuendalt kohalt 2020. aastal viiendale ja möödus populaarsuselt Toyota C-HR-ist.”

Luminori Liisingu andmeil moodustasid autoostud Baltimaades eelmisel aastal enam kui poole uutest liisingulepingutest. Viiendik uutest liisingulepingutest oli traktorite ja kombainide ostmiseks. Võrreldes 2019. aastaga vähenes uute autode ost 4% võrra ning traktorite ja kombainide osa kasvas 7%.

Eelmisel aastal olid ostetavate põllumajandusmasinate seas esikohal John Deere’i traktorid, niisamuti nagu 2019. aastal – neid osteti kaks korda rohkem kui Case’i traktoreid. Massey Fergusoni, Valtra ja New Hollandi traktorid jõudsid samuti populaarseimate mudelite esiviisikusse. Enimostetud traktorimudelite järjestus oli 2019. aastal väga sarnane, kuid Soome Valtra oli siis John Deere’i järel teisel kohal.

Kuna Baltimaade ettevõtted ning elanikud olid koroonaviiruse tõttu laenamisel ettevaatlikumad, võttis liisinguturg eelmisel aastal pisut hoogu maha. Samas kui autoturul oli väike seisak, siis põllumajandusmasinate müük püsis 2019. ja 2020. aastal peaaegu muutumatuna. Soodla sõnul olid Eestis tervelt 58% liisitud autodest ja 53% põllumajandustehnikast ning seadmetest uued.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.